Bursa
Açık
23.9°
Başka Gazete

TFF Başkanı Büyükekşi: "Yarın sahada 11 tane Merih Demiral olacak"

2024.07.05 22:23 Son Güncellenme: 2024.07.05 22:25 - SPOR

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, UEFA tarafından 2 maç men cezası verilen milli futbolcu Merih Demiral hakkında açıklamada bulundu.

TFF Başkanı Büyükekşi: "Yarın sahada 11 tane Merih Demiral olacak"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) son 16 turunda oynanan Türkiye-Avusturya maçındaki "bozkurt" hareketi nedeniyle UEFA'nın milli futbolcu Merih Demiral'a verdiği 2 maç men cezası hakkında açıklama yaptı.

Mehmet Büyükekşi herkesi sağduyulu olmaya davet ederek en güzeli cevabı sahada verecekleri vurguladı.

Büyükekşi yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Bugün Merih'e verilen ceza haksız, hukuksuz, adaletsiz ve çok büyük bir siyasi olayı gündemimize getirmiştir. En büyük örneği bir başka oyuncuya verilen ceza. Merih'e verilen cezaya baktığımızda maçın delegesi, raporunda herhangi bir şey yazmamıştır.
Bir batılı devletin bakanının açıklamasından sonra soruşturma başlatılmıştır. Bu da ne kadar yanlı olunduğunun belirtisidir. Verilen kararı kınıyoruz.

"YAPILAN HAREKETİN SİYASİ BİR MANASI YOK"

Yapılan hareketin siyasi bir manası yok. Yüzyıllardır, Türk milletinin Türklüğünü simgeleyen bir harekettir. Ben otelde gidip futbolcularımızı tek tek karşıladım. Hem hocamızla hem de oyuncularla bu konuyu konuştuk.

"EN GÜZEL CEVABI SAHADA VERECEĞİZ"

Biz bu kararı kınıyoruz. TFF olarak gerekli girişimleri yaptık. 27 sayfalık bir savunma hazırladık. Ancak gördük ki, daha savunmamız alınmadan 1 gün önce bir gazeteye verilmiş. 27 sayfalık savunmanın okunması bile saatler alır. Bu haberin sızdırılmasını da olumsuz buluyoruz.

İnşallah en güzel cevabı sahada vereceğiz. Tüm Türk milleti ayağa kalkmış durumda. Hepsini sağduyulu olmaya çalışıyoruz. Burada yaşayan Türk vatandaşlarımızı da sadece Türkiye'yi desteklemeye davet ediyoruz. İnşallah hedefimiz yarın turu geçmek. Yarın sahada 11 tane Merih Demiral olacak. Herkes Merih için oynayacak."