Bursa
Çok Bulutlu
11.6°
Başka Gazete

Prof. Dr. Canan Karatay'dan süper besin açıklaması!

2023.11.20 10:49 Son Güncellenme: 2023.11.20 10:49 - YAŞAM

Sağlık ve beslenme konusunda tartışmalı çıkışlarıyla bilinen Prof. Dr. Canan Karatay, zayıflamak isteyenlere dikkat çeken bir öneri yaptı. Karatay, köy yumurtasından her gün 10 adet tüketilmesi gerektiğini ifade etti.

Prof. Dr. Canan Karatay'dan süper besin açıklaması!

Ezber bozan ve kimi kesimlerce eleştirilerin odağı olan çıkışlarla gündeme gelen Prof. Dr. Canan Karatay, YouTube'da katıldığı bir programda dikkat çeken bir öneride bulundu.

Karatay, bu kez 'süper besin' dediği köy yumurtasından günde 10 tane tüketilmesi gerektiğini söyledi.

Canan Karatay, düşük kalori içeren yumurtanın tek seferde vücudun ihtiyaç duyduğu tüm mineral ve vitamin komplikasyonlarını karşıladığını belirtti. Ayrıca ünlü doktor hem metabolizmayı hem de organların işlevselliğini arttıran yumurtanın, 1 haftada 7 kilo verdirebileceğini de aktardı. Canan Karatay'ın dikkat çeken açıklaması, zayıflamak isteyen pek çok insanı da umutlandırdı.

'SÜPER BESİN' YUMURTA

Karatay, "Yumurta adeta 'süper besin.' Ama serbest gezen tavuk yumurtası olacak. Çinliler asırlardan beri günde 10 yumurta yiyor. Hamileler ve lohusalık dönemindeki kadınlar için de çok faydalı. Bebeğin gelişimine katkısı büyük. Yumurtanın beyazı da sarısı da çok faydalı. Biz doktorlar olarak bunu yasaklayamayız" dedi.