Bursa
Açık
22.5°
Başka Gazete

Denzel Dumfries: "Türkiye maçında büyük enerjiyle sahaya çıkmalıyız"

2024.07.05 22:30 Son Güncellenme: 2024.07.05 22:30 - SPOR

Hollandalı futbolcu Denzel Dumfries, EURO 2024 çeyrek finalinde Türkiye ile yapacakları maç öncesinde yaptığı açıklamada kendilerini zorlu bir karşılaşmanın beklediğini söyledi.

Denzel Dumfries: "Türkiye maçında büyük enerjiyle sahaya çıkmalıyız"

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) çeyrek final maçında yarın Türkiye ile karşılaşacak Hollanda'nın 28 yaşındaki oyuncusu Denzel Dumfries, zor bir maça çıkacaklarını söyledi.

Hollandalı oyuncu Denzel Dumfries, EURO 2024'te çeyrek final maçına çıkacaklarını ve bunun için ekstra motivasyona gerek duyulmayacağını ifade etti.

Kendi oyununa odaklanacağını dile getiren Dumfries, "Bu maç için ekstra motivasyona gerek yok. Çeyrek finalden bahsediyoruz, burada bulunmak çok güzel bir şey. Diğer oyuncuların da yok. Zor bir maç olacağını biliyoruz. Odaklanmalı ve topa sahip olmalıyız. Büyük enerjiyle sahaya çıkmalıyız. Rakibimiz de böyle yapacaktır, beklentimiz bu yönde" şeklinde görüş belirtti.

Kontrollü oynamaları gerektiğini aktaran Dumfries, şunları kaydetti:

"Bazen coşkuyu siz de paylaşabiliyorsunuz ama kontrollü gitmeniz gerekiyor. Konsantre çıkacağım çünkü o coşku sizi etkilemesin. Yaşla da birlikte bu durumları daha iyi okuyabiliyorsunuz. Turnuva esnasında taraftarımızın ne kadar iyi olduğunu gördük. Bizi gerçekten güçlendirdi. Yarın bizim taraftarımızın da aynı şeyi vermesini bekliyoruz. Taraftarımızın desteği tabii bizi güçlendirir."