Bursa
Hafif Sağanak Yağışlı
8.8°
Başka Gazete

Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu: Bu kurşun Bursa basınına sıkılmıştır

2023.11.20 15:54 Son Güncellenme: 2023.11.20 16:18 - BURSA

İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, Başka Gazete Genel Yayın Yönetmeni Yaman Kaya'ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Sürecin takipçisi olacağını vurgulayan Selçuk Türkoğlu, bu saldırının sadece Yaman Kaya'ya yapılmadığını, tüm Bursa basınına sıkılmış bir kurşun olduğu kanaatinde olduğunu söyledi.

Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu: Bu kurşun Bursa basınına sıkılmıştır

Onuralp Özalp

13 Kasım Pazartesi akşamı iş yerinden çıktıktan kısa bir süre silahlı saldırıya uğrayan Başka Gazete Genel Yayın Yönetmeni Yaman Kaya'ya, İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu'ndan destek ziyareti geldi. Ziyaretin ardından konuşan Selçuk Türkoğlu, "Lafı öteye beriye dolandırmanın bir manası yok. Bu sadece Yaman Kaya'ya yapılmış bir saldırı değil, aslında bu doğru, dürüst, düzgün ve kamu haberciliğine yapılmış bir saldırıdır. Ortada apaçık bir hukuk skandalı vardır. Demek ki, bu ülkede kurşun atmak, tweet atmaktan daha risksiz bir yaklaşımdır. Tweet atanı sabahın 5'inde gözaltına alanlar, Savcı'nın adam öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla gönderildiği mahkemece ev hapsiyle serbest bırakılmasını kabul etmek mümkün değil" dedi.

KONU AYDINLATILMALI

Bu saldırıda topyekun bir mesaj olduğunu dile getiren Selçuk Türkoğlu, "Şimdiye kadarki bilgilerimize göre, tetikçinin ne Yaman Bey'le ne de geçmişiyle herhangi bir hukuku, tanışıklığı yok. Demek ki burada mesele, bu eylemi yapanı azmettirenlerde. Azmettiren o çirkin yapının ve arkasındaki kişilerin acilen ortaya çıkarılması ve kamuoyunun bu konuda tam anlamıyla aydınlatılması gerekmektedir" diye konuştu.

YAMAN KAYA'NIN ÖLMESİ Mİ GEREKİYORDU?

Bursa Milletvekili olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde konuyu dile getireceğini söyleyen Türkoğlu, "Hukukun tesisi için Yaman Kaya'nın öldürülmesi mi gerekiyordu? Bursa adına, özgür habercilik adına üzerimize düşen her şeyi yerine getireceğiz. Yaman Kaya'nın yazdığı yazılar ortada. İmar yolsuzluklarını ve usulsüzlüklerini yazıyordu. Geriye doğru yazdığı yazılar araştırılara bunların doğru bir şekilde aydınlatılarak vicdanların rahatlatılması gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Selçuk Türkoğlu, tüm medya camiasına geçmiş olsun dileklerini ileterek konuşmasını tamamladı.