Bursa
Çok Bulutlu
18.8°
Başka Gazete

Bakanlıktan, devlet korumasındaki çocuklara ilişkin iddialar hakkında açıklama geldi

2023.11.21 19:25 Son Güncellenme: 2023.11.21 19:25 - GÜNDEM

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, devlet bakım ve koruması altında olan çocuklara ilişkin medyada yer alan iddialar hakkında açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek iddialar konusunda herkesi sorumlu davranmaya davet ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Bakanlıktan, devlet korumasındaki çocuklara ilişkin iddialar hakkında açıklama geldi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından devlet koruması altında olan çocuklarla ilgili ortaya atılan iddialara ilişkin açıklama yapıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, devlet bakım ve koruması altında bulunan çocuklarla ilgili medyada yer alan iddialar üzerine, "Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı töhmet altında bırakacak, gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek ve topyekun damgalanmalarına neden olacak iddialar konusunda herkesi sorumlu davranmaya davet ediyoruz." açıklamasında bulunuldu.

DEVLET KORUMASI ALTINDAKİ ÇOCUKLARLA İLGİLİ HER TÜRLÜ İDDİA TİTİZLİKLE İNCELENİYOR

Bakanlığın sosyal medya hesabından paylaşılan açıklamada, devlet bakım ve koruması altında bulunan çocuklarla ilgili her türlü iddianın, ilgili devlet kurumlarıyla birlikte büyük bir hassasiyetle değerlendirildiği ve titizlikle incelendiği vurgulandı.