Bursa
Açık
29.6°
Başka Gazete

Azerbaycan'dan yasa dışı Ermeni silahlı gruplara çağrı: Kendinizi lağvedin

2023.09.19 18:06 Son Güncellenme: 2023.09.19 18:06 - DÜNYA

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı'ndan Karabağ'daki yasa dışı Ermeni silahlı gruplara yönelik bir çağrı geldi.

Azerbaycan'dan yasa dışı Ermeni silahlı gruplara çağrı: Kendinizi lağvedin

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı'ndan Karabağ'daki Ermeni silahlı gruplara yönelik bir çağrı geldi.

Açıklamada "Terörle mücadele tedbirlerinin durdurulması için yasadışı Ermeni silahlı gruplarının beyaz bayrak çekmesi, tüm silahların teslim edilmesi ve yasa dışı rejimin kendini lağvetmesi gerekiyor" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın devamında ise "Aksi takdirde terörle mücadele tedbirlerinin sonuna kadar sürdürüleceği" belirtildi.

BUGÜN NE OLDU?

Azerbaycan, Karabağ'da anayasal yapıyı yeniden tesis etmek ve Ermeni silahlı kuvvetlerinin birimlerinin silahsızlandırılarak Azerbaycan topraklarından çıkarılması amacıyla lokal antiterör önlemleri başlatıldığını duyurmuştu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermeni güçlerinin mevzilerini personel, zırhlı araçlar, topçu teçhizatları ve diğer araçlarla güçlendirdiklerinin, birimlerini yüksek düzeyde savaşa hazır hale getirdiklerinin, takviye birimler oluşturduklarının, Azerbaycan ordusuna karşı istihbarat faaliyetlerini genişlettiklerinin, mayınlardan temizlenen arazilere yeniden mayın döşenmesi gibi eylemlerde bulunduklarının tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, Ermeni güçlerinin, Hocavent ili Ahmetbeyli-Fuzuli-Şuşa kara yoluna döşediği mayınların patlaması sonucu sivillerin ve polis memurlarının yaşamını yitirdiği hatırlatıldı.