Bursa
Parçalı Bulutlu
11°
Başka Gazete

Asansör kabininde anne ve kızını öldüren şahıs tutuklandı

2023.11.20 22:29 Son Güncellenme: 2023.11.20 22:29 - GÜNDEM

Komşuların asansör kabininde anne ve kızı hayatını kaybetmiş halde bulması ile ortaya çıkan olayda zanlı A.Y.'bibsevk edildiği sulh ceza hakimliğince tutuklandığı belirtildi.

Asansör kabininde anne ve kızını öldüren şahıs tutuklandı

Manisa şehrinin Salihli ilçesinde anne ile kızını boğarak öldürdüğü iddiasıyla yakalanan zanlı, tutuklandı.

Olayın ardından dün akşam Ankara'da yakalanan A.Y. (57), Salihli'ye getirildi.

A.Y, işlemlerinin ardından sevk edildiği sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Zanlının, emniyetteki ifadesinde, komşusu Devrim Güler (48) ile gönül ilişkisi kurmak istediğini, bundan haberdar olan Güler'in kızı Doğa Etyemez (18) ile aralarında önceki gece kavga çıktığını, Etyemez'i telle boğarak öldürdüğünü, daha sonra eve gelen annesini de aynı şekilde katlettiğini söylediği belirlendi.

Cinayetin ardından cesetleri asansör kabinine koyduğunu ve asansörü son kata gönderdiğini anlattığı belirtilen A.Y'nin, önce trenle İzmir'e, oradan uçakla Ankara'ya gittiğini söylediği kaydedildi.

KARAAĞAÇ MEZARLIĞI'NDA TOPRAĞA VERİLDİ

Öldürülen Devrim Güler ile kızı Doğa Etyemez için, Salihli'deki Kocaçeşme Camisi'nde tören gerçekleştirildi.

Törenin ardından cenazeler, Karaağaç Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze töreninde bazı aile üyeleri, sinir krizi geçirdi.

CESETLER ASANSÖR KABİNİNDE BULUNMUŞTU

Salihli ilçesinde bir süredir eşinden ayrı yaşayan 48 yaşındaki üç çocuk annesi Devrim Güler ile üniversite sınavlarına hazırlanan 18 yaşındaki kızı Doğa Etyemez'in cesetleri, dün sabah saatlerinde, oturdukları Kocaçeşme Mahallesi'ndeki apartmanın asansör kabininde komşuları tarafından bulunmuştu.

Yapılan ön incelemede, vücutlarında ateşli silah ve kesici alet izi bulunmayan anne ve kızın, boğularak öldürüldüğü tespit edilmişti.

Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında zanlının, ilçede çiftçilik yapan komşuları A.Y. olduğu tespit edilmişti. Zanlı, gittiği Ankara'da