Bursa
Açık
29.1°
Başka Gazete

Yıldırım'da 5 bin metrekarelik alana yeni spor parkı yapılacak

2023.09.18 15:08 Son Güncellenme: 2023.09.18 15:08 - BURSA

Bursa'da Yıldırım Belediyesi, atıl durumda bulunan Umurbey Mahallesi eski talimhane alanında 5 bin metrekarelik boş alana yeni spor parkı yapılacak.

Yıldırım'da 5 bin metrekarelik alana yeni spor parkı yapılacak

Yıldırım Belediyesi, Umurbey Mahallesi eski Talimhane alanına kazandırılacak olan yeni spor parkı 5 bin metrekarelik alandan oluşuyor.

Bin 733 metrekaresi yeşil alandan oluşan parkın içerisinde futbol sahası, yürüyüş yolu ve spor alanı bulunacak.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, "Hemşehrilerimizin rahat nefes alabilecekleri, çocuklarımızın huzur ve güven içinde oyun oynayabilecekleri park, bahçe ve mesire alanlarımızın sayısını artırıyoruz. Geride bıraktığımız 4 yılda 31 adet parkı ilçeye kazandırırken, 38 parkı da sil baştan yeniledik.Bu çerçevede Umurbey Mahallesi'nde de hemşehrilerimizden gelen talepleri değerlendirdik. Bu çerçevede Talimhane Alanı'nı her yaştan vatandaşımızın kullanacağı çok işlevli bir spor parkına dönüştürme kararı aldık. AçıldığındaMollaarap, Umurbey ve Yenimahalle'de yaşayan vatandaşlara hizmet verecek ve bölgenin önemli bir ihtiyacına cevap verecek olan parkımızı yıl sonuna kadar hizmete açacağız. Şimdiden Yıldırım'a hayırlı olsun" dedi.