Bursa
Açık
31.5°
Başka Gazete

Yeni hafta daha sıcak olacak: 35-40 dereceleri göreceğiz!

2024.06.09 10:11 Son Güncellenme: 2024.06.09 10:11 - GÜNDEM

Türkiye genelinde etkili olan sıcak hava iki günlük aranın ardından artarak devam edecek! Beş büyük kentte de pazartesi hava daha sıcak olacak. İşte Bursa, İstanbul, Ankara ve diğer illerde beklenen hava durumu...

Yeni hafta daha sıcak olacak: 35-40 dereceleri göreceğiz!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün için Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz için sağanak yağış uyarısında bulundu. Ülke genelinde sıcaklık sert esen poyrazla biraz düştü ancak yeni haftada tekrar artışa geçecek. İşte bugün ve önümüzdeki hafta beklenen hava durumu...

Yeni hafta daha sıcak olacak: 35-40 dereceleri göreceğiz! - 2

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Güney, iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Adana, Hatay, Ankara, Çankırı, Ordu, Tokat, Batman, Mardin ve Siirt çevreleri ile Akdeniz'in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yeni hafta daha sıcak olacak: 35-40 dereceleri göreceğiz! - 3

Yağışların, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kayseri ve Sivas çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı Marmara, Ege, Akdeniz ile Karadeniz kıyılarında mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yeni hafta daha sıcak olacak: 35-40 dereceleri göreceğiz! - 4

13 İL İÇİN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Artvin, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Kars, Kayseri, Niğde, Rize, Sivas, Trabzon, Bayburt ve Ardahan için sağanak yağış uyarısında bulundu.

Yeni hafta daha sıcak olacak: 35-40 dereceleri göreceğiz! - 5

YENİ HAFTADA HAVA NASIL OLACAK?

İstanbul'da rüzgar biraz serinletse de hava yine sıcak 31 derece. Ankara'da pazar günü yağışlar ara veriyor. İzmir'de poyraz serin esiyor. Ankara 28, İzmir 36, Bursa açık 34 derece. Antalya'da sıcaklık 37 dereceye iniyor, Alanya kesiminde yağmur görülebilir. Beş büyük kentte de pazartesi hava daha sıcak olacak.

Yeni hafta daha sıcak olacak: 35-40 dereceleri göreceğiz! - 6

Marmara'da hava açık, sert esen poyraz serinlik veriyor, sıcaklıklar önümüzdeki dört gün boyunca artacak, Edirne 36, Çanakkale ve Sakarya 32 derece.

Yeni hafta daha sıcak olacak: 35-40 dereceleri göreceğiz! - 7

İç Anadolu'da Niğde, Kayseri, Sivas boyunca gök gürültülü ve yerel şiddetli sağanak geçişleri devam edecek, su baskını tehlikesi sürüyor. Sıcaklık 27-29 derecele aralığında. Yeni hafta daha sıcak geçecek.

Yeni hafta daha sıcak olacak: 35-40 dereceleri göreceğiz! - 8

Ege'de az noktada görülen yağışlar ara veriyor. Poyraz pazar günü de serinlik sağlayacak. Manisa, Muğla ve Denizli, 36, Kütahya 28, Bodrum 38 derece. Yeni haftada bölge aşırı sıcakların etkisinde kalacak.

Yeni hafta daha sıcak olacak: 35-40 dereceleri göreceğiz! - 9

Akdeniz'de sıcaklık pazar 2 derece daha azalacak ama güneşin altı yine de çok sıcak. Adana ve Kahramanmaraş 36, Hatay 34 derece. Mersin, Adana, Osmaniye'de sağanak geçişleri oluyor.
Karadeniz'de Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinde gök gürültülü sağanaklar devam edecek. Rüzgarlar orta hızda esiyor. Bolu 29, Zonguldak 26, Samsun 28 derece.

Yeni hafta daha sıcak olacak: 35-40 dereceleri göreceğiz! - 10

Doğu Anadolu'da Malatya, Erzurum, Kars, Van çevresinde aniden gelen şiddetli yaz sağanakları bekleniyor. Erzurum 24, Malatya 32 derece. Güneydoğu'da sıcaklık bir kademe azalsa bile yine yüksek değerlerde. Gaziantep 35, Diyarbakır 35 derece.

Yeni hafta daha sıcak olacak: 35-40 dereceleri göreceğiz! - 11

9 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Yeni hafta daha sıcak olacak: 35-40 dereceleri göreceğiz! - 12

10 HAZİRAN PAZARTESİ GÜNÜ HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Yeni hafta daha sıcak olacak: 35-40 dereceleri göreceğiz! - 13

11 HAZİRAN SALI GÜNÜ HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Yeni hafta daha sıcak olacak: 35-40 dereceleri göreceğiz! - 14

12 HAZİRAN ÇARŞAMBA GÜNÜ HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Yeni hafta daha sıcak olacak: 35-40 dereceleri göreceğiz! - 15

13 HAZİRAN PERŞEMBE GÜNÜ HAVA DURUMU NASIL OLACAK?