Bursa
Açık
12.3°
Başka Gazete

Yavaş: Sonuçları zafer olarak görmüyoruz, karşımızda düşman yok

2024.03.31 22:30 Son Güncellenme: 2024.03.31 22:30 - GÜNDEM

Ankara'da kesin olmayan sonuçlara göre seçimi büyük bir farkla önde götüren CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, başkentlilere seslendi. Yavaş, "Biz sonuçları zafer olarak görmüyoruz, karşımızda düşman yok" ifadelerini kullandı.

Yavaş: Sonuçları zafer olarak görmüyoruz, karşımızda düşman yok

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, vatandaşlara seslendi.

Mansur Yavaş'ın açıklamaları şu şekilde:

"İftiralara rağmen bana güç veren biricik aileme ve çocuklarıma çok teşekkür ediyorum. Bize atılan iftiralara karşı dualarını kalkan gibi kullanan, güçlerini yanımızda hissettiğimiz herkese teşekkür ediyorum. 2019'da kazandığımızda kullandığım cümleleri tekrarlıyoruz. Biz seçim sonuçlarını zafer olarak görmüyoruz. Bizim karşımızda düşman yok. Hepimiz bu vatanın onurlu birer fertleriyiz. Dünyaya bakışımız farklı olabilir ama artık seçim bitti. Rozetimizi çıkaracağız 6 milyon Ankaralıya, kimseyi ayırmadan hizmet etmeye devam edeceğiz.

Ankaralının oyları ile tüm Türkiye'de Mansur Yavaş belediyeciliği tescillenmiştir. Bu seçimin kaybedeni siyasi hayatını müfteri olarak tamamlayan Turgut Altınok'tur. Herkes bilmelidir ki bizim belediyecilik anlayışımız hiç kimseye değil, sadece Ankara halkına meftun, sevdalı, kölelik yapmayı kabullenecek bir belediyecilik anlayışıdır. Sizlere söz veriyorum, bu kenti şeffaf, katılımcı, hesap verebilir anlayışla yöneteceğiz.