Bursa
Parçalı Bulutlu
16°
Başka Gazete

Yasa dışı göçmenlerden şoke eden savunma!

2023.09.15 21:38 Son Güncellenme: 2023.09.15 21:38 - GÜNDEM

Aydın'ın Kuşadası ilçesine yolcu otobüsüyle gelen 21 yasa dışı göçmen ekiplerce gözaltına alındı. Kaçak göçmenlerin, 'Kuşadası'na düğüne katılmak için geldik' cevabı polisleri şaşkına çevirdi.

Yasa dışı göçmenlerden şoke eden savunma!

Aydın'da yakalanan yasa dışı göçmenlerin savunması şoke etti.

Aydın'ın Kuşadası ilçesine yolcu otobüsüyle gelen 21 düzensiz göçmen polis tarafından otogarda gözaltına alındı. Göçmenlerin, 'Kuşadası'na düğüne katılmak için geldik' cevabı polis ekiplerini bile şaşkına çevirdi.

Olay, Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde bulunan Kuşadası Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde saat 14.00 sıralarında gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, geçici kimlik belgesiyle Afyonkarahisar'da yaşayan ve aralarında çocukların da olduğu 21 düzensiz göçmen otobüsle Kuşadası'na geldi.

Düzensiz göçmenler, otobüsten indikten sonra otogar içerisindeki parkta bekleyince çalışanların dikkatini çekti. Otogar çalışanlarının ihbarı üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede otogara gelen ekipler, kimlik kontrolü yaptı. Bu sırada düzensiz göçmenlere neden Kuşadası'na geldikleri soruldu.

Göçmenlerin soruya verdiği, "Kadınlar Denizi'nde düğün var. Düğüne katılmak için Kuşadası'na geldik" cevabı ise polis ekiplerini bile şaşırttı.

Gözaltına alınan düzensiz göçmenler, emniyetteki işlemlerinin ardından Afyonkarahisar'a gönderilmek üzere Aydın İl Göç İdaresi'ne teslim edildi.