Bursa
Açık
22.5°
Başka Gazete

Van'da konser veren Bengü "Ne Mutlu Türk'üm diyene" dedi, sahneye pet şişe fırlatıldı

2024.07.06 13:05 Son Güncellenme: 2024.07.06 14:44 - GÜNDEM

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Van Kültür Yolu Festivali'nde Van'da konser veren Bengü, katılımcılar tarafından protesto edildi.

Van'da konser veren Bengü "Ne Mutlu Türk'üm diyene" dedi, sahneye pet şişe fırlatıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığının Türkiye Kültür Yolu Festivali'nin son durağı Van oldu.

Dün gece Van Kültür Yolu Festivali kapsamında konser veren Bengü, konser sonunda iddiaya göre, "Ne Mutlu Türküm Diyene" dedi. Bengü'nün bu sözleri ise bir grup seyirci tarafından protesto edildi.

Konserin sona ermesiyle birlikte sahneye çok sayıda pet şişesi fırlatıldı. Pet şişelerinin atıldığı sahnede görev alanlar ise alanda zor anlar yaşadı.

VAN'DAKİ İLK KONSERİ: KALBİM DURACAK GİBİ

Van'da ilk defa konser verdiğini belirten Bengü, kentte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Hayranlarına seslenen Bengü, "Uzun zamandır hiç bu kadar heyecanlanmamıştım, kalbim duracak gibi oldu. Van'a hep gelmek istedim ama kısmet olmadı. Böyle güzel bir festival düzenleyen Kültür ve Turizm Bakanlığımıza teşekkür ederim. Festival inanılmaz güzel ve kalabalığın enerjisini hissedebiliyorum. Çok güzelsiniz" diye konuştu.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Hayranlarının da şarkılarına eşlik ettiği Bengü, konsere katılanlara teşekkür etti. Konserin sonunda ünlü şarkıcı sözlerini "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözleriyle bitiren Bengü, seyircilerin tepkisi ile karşılaştı. Çok sayıda kişinin sahteye plastik şişe fırlattığı anlara sosyal medyada gündem oldu.

Bengü ve bakanlık yaşananlara ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.

"PKK ARTIKLARI VAN'IN İMAJINA ZARAR VERDİ"

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, yaşananlara sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Yılmaz, şunları kaydetti:

- Şarkıcı Bengü Van'daki konserini "Ne Mutlu Türküm Diyene!" sözüyle bitirince oradaki bir grup terbiyesiz pet şişesi atıyor!

- Bu olayı Kürtlere mal etmek, tam da PKK'nın veya bu zihniyetteki çevrelerin istediği aşağılık bir algıdır.

- Hiç bir Kürt, bu söze tepki vermez! Bilakis, Kürtler misafirperverdir! Bir kadın şarkıcıya böyle asla davranmaz! Kaldı ki, Van'ı terörize eden Pkk artıkları bu davranışıyla Van'ımıza en büyük imaj zararı vermiştir. Van sakinleri de buna tepkilidir!

- Bunu yapan PKK sempatizanlarıdır. Onlara inat: Ne Mutlu Türk'üm Diyene.