Bursa
Çok Bulutlu
16.6°
Başka Gazete

Ukrayna, Belgorod'u vurdu! Çok sayıda ölü ve yaralı

2024.05.12 13:52 Son Güncellenme: 2024.05.12 13:53 - DÜNYA

Ukrayna, Rusya'nın Belgorod kentine hava saldırısı gerçekleştirdi. Hava saldırısı sonucunda çok katlı bir apartman bloğunun bir bölümü kısmen çöktü. En az 7 kişinin öldüğü, 15 kişinin yaralandığı ve 10'dan fazla insanın göçük altında kaldığı tahmin ediliyor. Arama kurtarma çalışmaları sırasında çatının çökmesi üzerine acil durum ekibinin bir kısmının da enkaz altında kaldığı aktarıldı.

Ukrayna, Belgorod'u vurdu! Çok sayıda ölü ve yaralı

RIA Novosti ve TASS haber ajanslarının bildirdiğine göre, Rusya'nın Belgorod kentinde çok katlı bir apartman bloğunun bir bölümü Ukrayna'nın hava saldırısının ardından kısmen çöktü.

Saldırı sonrasında çöken apartmanda en az 7 kişinin öldüğü, 15 kişinin yaralandığı ve 10'dan fazla insanın göçük altında kaldığı tahmin ediliyor.

ARAMA KURTARMA EKİBİ DE ENKAZ ALTINDA

Belgorod valisi tarafından yapılan açıklamada binanın Ukrayna tarafından gerçekleştirilen hava saldırısı sonucunda yıkıldığı doğrulandı.

Bölge valisi, top mermisi çarpan apartmanın onuncu kattan birinci kata kadar tüm girişinin çöktüğünü bildirdi.

Hasarlı apartmanda gerçekleştirilen arama kurtarma çalışmaları sırasında çatı çöktü. Arama kurtarma ekibinin büyük kısmının molozların altında kaldığı aktarıldı.