Bursa
Parçalı Bulutlu
20.9°
Başka Gazete

Trabzonspor Teknik Direktörü Avcı: Her zaman 'iyi ki Trabzonspor var' diyorum

2023.12.10 22:43 Son Güncellenme: 2023.12.10 22:43 - SPOR

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Gaziantep FK karşısında alınan 3-1'lik galibiyetin ardından yaptığı değerlendirmede, "Her zaman 'iyi ki Trabzonspor var' diyorum. Biz güçlü ve büyük bir aileyiz" ifadelerine yer verdi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Avcı: Her zaman 'iyi ki Trabzonspor var' diyorum

Süper Lig'in 15. haftasında deplasmanda Gaziantep Futbol Kulübü'nü 3-1 mağlup eden Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı, geçen haftaki yenilginin ardından deplasmanda maç kazanmanın çok önemli olduğunu belirtti.

Abdullah Avcı, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Gaziantep Futbol Kulübü'nün değişik oyun tarzlarına göre hazırlandıklarını söyledi.

Maçın deplasmanda olduğu için oyuna girmenin kolay olmadığını ifade eden deneyimli teknik direktör, "İlk aşamada dengeli bir oyun vardı. Özellikle maç 2-0 olunca net 7-8 pozisyon vardı. Bu skorun ardından takım doğru oynayan, teknik kapasitesi yüksek, atak sonuçlandıran kimliğine sahip olup 3. golü buldu" şeklinde konuştu.

"GÜÇLÜ VE BÜYÜK BİR AİLEYİZ"

Çalışmalarının karşılığını sahada aldıklarını ve bunun çok önemli olduğunu anlatan Avcı, şunları aktardı:

"Bugün çalışmamızın karşılığını aldık. Geçen haftaki mağlubiyetin ardından böyle bir maçı deplasmanda kazanmak bizim için önemliydi. Bugün Trabzonspor'da 100. lig maçına çıktım. Bu Trabzonspor'da her teknik direktörü gururlandırır. Her zaman 'iyi ki Trabzonspor var' diyorum.

Biz güçlü ve büyük bir aileyiz. Trabzonspor'un, Trabzon şehrinin nasıl bir oyun isteğini çok net bilen ve ekibiyle gerçekleştiren bir teknik direktörüm. Zaman zaman iniş ve çıkışların olduğu dönemleri yaşayacağız. Hem yarışırken, sonuç alırken organizasyon geliştiren bir takım olacağız. Oyuncularımı tebrik ediyorum."