Bursa
Parçalı Bulutlu
17.2°
Başka Gazete

Trabzonspor'dan suç duyurusu açıklaması geldi

2024.04.02 14:22 Son Güncellenme: 2024.04.02 14:22 - SPOR

Trabzonspor Genel Sekreteri Kemal Ertürk, 347 sosyal medya kullanıcısı ve 5 spor yorumcusu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını duyurdu.

Trabzonspor'dan suç duyurusu açıklaması geldi

Trabzonspor, Fenerbahçe maçının ardından yaşanan olaylar sonrası verilen bazı demeçler ve sosyal medyadaki bazı paylaşımlarla ilgili suç duyurunda bulunduklarını açıkladı.

Trabzonspor Genel Sekreteri Kemal Ertürk'ün açıklaması şöyle:

"Kulübümüzün 17 Mart 2024 tarihinde Fenerbahçe ile oynadığı müsabaka sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle, yazılı ve görsel medya üzerinden kulübümüzü ve camiamızı hedef gösterici ve zan altında bırakacak paylaşımlar tespit edilmiştir.

Hukuk Kurulumuz tarafından; eleştiri sınırlarını aşan, haksız, mesnetsiz ve hukuki dayanaktan yoksun paylaşımlarda bulunan 347 sosyal medya kullanıcısı ve 5 spor yorumcusu hakkında eylemlerine uyan Türk Ceza Kanunu ve 6222 sayılı kanunun ilgili maddeleri gereği suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kulübümüz aleyhine asılsız itham ve iddialarda bulunan kişiler hakkında, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da adalet önünde hesap vermeleri için sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız."