Bursa
Parçalı Bulutlu
21°
Başka Gazete

TikTok'ta göğsünü açtığı için gözaltına alınmıştı! İfadesi ortaya çıktı

2023.11.29 14:53 Son Güncellenme: 2023.11.29 15:01 - GÜNDEM

Sosyal medya platformu TikTok'ta para kazanmak için müstehcen yayınlar yapan ve kazandığı para ile gündem olan Gülhatun D. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınmış sevk oluğu mahkemece adli kontrol şartı ile serbest kalmıştı. 'Lazkızı' lakaplı Gülhatun D.'nin ifadesi ortaya çıktı.

TikTok'ta göğsünü açtığı için gözaltına alınmıştı! İfadesi ortaya çıktı

TikTok isimli sosyal medya üzerinden müstehcen içerikli canlı yayın yapan ve kazandığı para ile gündem olan "Lazkızı" lakaplı kadın hakkında müstehcen yayınları nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalarda bu canlı yayını yapan şahsın Gülhatun D.(35) isimli bayan şahıs olduğu anlaşıldı. GÜlhatun D. geçtiğimiz günlerde Kartal'da bulunan ikametinden gözaltına alındı.

Şahıs hakkında TCK 226 (müstehcenlik) suçundan şüpheli ifadesi alındı.

İfadesinde "Pişmanım" dediği öğrenilen ve hamile olduğu öne sürülen Gülhatun D. Ahlak Büro Amirliğindeki işlemlerinin ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Gülhatun D. çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

AYLIK 20 30 BİN LİRA KAZANDIM

SABAH gazetesinin ulaştığı Gülhatun D.; "Böyle bir yayınla gündemde olduğum için çok pişmanım. Öncelikle herkesten özür dilerim. Ben 1 yıl kadar önce işten çıkarıldım.

İş arıyordum, tiktok'tan para kazanıldığını öğrendim. Yayınlar yapıyordum, o yayınımda ben bilerek göğsümü açmadım, gergindi düğmem koptu.

O gün ki yayınımdan sadece 7 bin 500 lira kazandım. Aylıkta 20 ila 30 bin lira kazanıyordum. Şimdi hesabımı dondurdum. Ailem açmama izin vermiyor. Eşim hiç yayınlarıma katılmadı. Bazen yayınlarda kolu görünmüş olabilir" ifadelerini kullandım.

"İŞ ARADIM BULAMADIM"

İhtiyaçlarımı karşılamak için mecbur kaldım yayın açtım diyen Gülhatun D.; "Eşim çok tepki vermedi.

Zaten amacımda sadece ihtiyaçlarımı karşılayacak kadar kazanmaktı. Bir daha asla böyle bir yayın yapmayacağım.

TikTok hesabım duruyor belki ilerde açarım. Şimdi hamileyim bir işe ihtiyacım var. Aylarca iş aradım ama bulamadım" dedi.