Bursa
Parçalı Bulutlu
16°
Başka Gazete

Threads'ten web güncellemesi! X'e meydan okuyor

2023.09.17 11:17 Son Güncellenme: 2023.09.17 11:17 - TEKNOLOJİ

Threads, yepyeni bir güncellemeyle tekrar sahnede. Ağustos ayında Threads web özelliğini hayata geçirdi, ancak bir eksiklik vardı. Başlangıçta sadece beğendiğiniz içerikleri alıntılayabiliyordunuz, şimdi ise web üzerindeki gönderilerden alıntı yapabilme özelliği ekledi.

Threads'ten web güncellemesi! X'e meydan okuyor

Threads, yepyeni bir güncellemeyle tekrar sahnede. Ağustos ayında Threads web özelliğini hayata geçirdi, ancak bir eksiklik vardı. Başlangıçta sadece beğendiğiniz içerikleri alıntılayabiliyordunuz, şimdi ise web üzerindeki gönderilerden alıntı yapabilme özelliği ekledi. Bu özellikle, X (eski adıyla Twitter) ile rekabette tüm avantajları kullanıyor.

Threads, Elon Musk'ın Twitter logosunu değiştirip ismini X olarak güncellediği dönemde büyük ilgi çekti. Hızla popülerleşmesine rağmen, beklenmedik bir şekilde geriledi. Meta, kullanıcılarını kaybetmemek için yeni güncellemeler yayınladı ve en büyük rakibi X'e ait bazı özellikleri kendi platformuna entegre etti.

Twitter kullanıcıları, X'in yeni özelliklerinden sıkılmışken rekabet daha da kızıştı. Ancak teknik açıdan bazı eksiklikleri vardı ve Threads web de bu eksikliklerden biriydi. Kullanıcılarının geri bildirimlerini dikkate alarak, ağustos ayında web özelliğini yayınladı. Ancak önemli bir eksiklik vardı: Web'de alıntı yapma özelliği yoktu, ki bu Twitter dilinde "retweet" yapmaya benzer. Gerçi Musk da X'te retweet özelliğini kaldırdı.

Android cihazlarda kullanılacak

Perşembe günü Adam Mosseri'nin yaptığı açıklamada müjdeyi verdi: Artık web üzerinden alıntı gönderilerini kullanabileceksiniz. Ayrıca mobil cihazlardaki Threads kullanıcıları için güzel bir haber daha vardı. Kullanıcıların belirli bir konuyu takip edip ilgili bildirimleri alabileceği bir özellik duyurdu. Ancak görünüşe göre bu özellik şu anda sadece Android cihazlarda kullanılabilecek, iOS için henüz bir açıklama yapılmadı.