Bursa
Hafif Sağanak Yağışlı
11.5°
Başka Gazete

Selçuk Türkoğlu'ndan Adalet Bakanı Tunç'a çarpıcı Yaman Kaya'ya saldırı sorusu!

2023.11.21 22:50 Son Güncellenme: 2023.11.21 23:31 - BURSA

İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a Başka Gazete Genel Yayın Yönetmeni Yaman Kaya'ya silahla saldırı olayını sordu. Cana kast etmekle suçlanan saldırganların serbest bırakıldığını hatırlatan Türkoğlu, "Bu ülkede Tweet atmak kurşun sıkmaktan daha mı tehlikeli?" ifadelerini kullandı.

Selçuk Türkoğlu'ndan Adalet Bakanı Tunç'a çarpıcı Yaman Kaya'ya saldırı sorusu!

İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, Adalet Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü TBMM'deki komisyon toplantısında yaptığı konuşmada yaşanan adaletsizliklere örnek olarak Başka Gazete Genel Yayın Yönetmeni Yaman Kaya'ya gerçekleştirilen silahlı saldırının faillerinin serbest bırakılmasını da gösterdi.

İYİ Parti Bursa Milletvekili Türkoğlu, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a "Bu ülkede Tweet atmak kurşun sıkmaktan daha mı tehlikeli?" sorusunu yönetti.

Türkoğlu'nun konuşması şu şekilde:

"Sayın Bakan adalete güven sarsılırsa memlekette güveneceğimiz hiçbir şey kalmaz. Ben size Bursa'dan oldukça sıcak bir örnek olay vereceğim. Bu ülkede Tweet atan sabahın beşinde tutuklanır. Bu ülkede Tweet atmak kurşun sıkmaktan daha mı tehlikelidir? Bursa'da bir süredir inşaat sektöründeki akılalmaz rant ilişkilerini kurumsal sorumuluk anlayışı gereği gündeme getiren Başka Gazete'nin Genel Yayın Yönetmeni gazeteci genç arkadaşımız Yaman Kaya iş yerinden çıktıktan sonra aracında silahlı saldırıya uğruyor. Kurşun sürücünün bulunduğu kapını camını parçalayıp ön camdan çıkıyor ve Yaman Kaya'nın beş santim yanından geçiyor. Saldırının doğrudan cana kast etmek amacıyla yapıldığı savcı tarafından da bu iddiayla mahkemeye gönderilmiş olmasına rağmen mahkeme failleri ev hapsiyle serbest bırakıyor. Bu nasıl bir hukuk garabetidir?
Tweet atanın sabah 5'te tutuklandığı kurşun atanın rahatça serbest gezdiği bir hukuk bu memlekette hiç kimsenin işine gelmez ve gelmemelidir."