Bursa
Çok Bulutlu
16.3°
Başka Gazete

Şaşkına çeviren olay! Kendi bisikletiyle geldi...

2024.04.03 17:51 Son Güncellenme: 2024.04.03 17:52 - GÜNDEM

Antalya'nın Alanya ilçesinde bisikletli bir kişi, iş yeri önündeki bir başka bisikleti çalarak gözden kayboldu. Çalınan bisikletin değerinin 5 bin TL olduğu öğrenildi.

Şaşkına çeviren olay! Kendi bisikletiyle geldi...

Şaşkına çeviren olay, gece saatlerinde Konaklı Mahallesi İstiklal Caddesi'nde üzerinde bulunan bir iş yerinde yaşandı.

Bisiklet üzerinde iş yerine yaklaşan bir şahıs, dükkanın önünde duran Oktay Uysal'a (20) ait olan bisiklete doğru yanaştı.

İş yerinin önündeki bisikletin yanında duran şahıs, hiçbir şey olmamış gibi diğer bisikleti alarak bölgeden uzaklaştı.

İş yeri önündeki bisikletin çalınma anı is çevredeki bir güvenlik kamerası tarafından anbean kaydedildi. Olayın ardından dükkanın önüne gelen jandarma ekipleri inceleme yaparak, bisikleti çalan şahsı bulmak için çalışma başlattı.

"KENDİ BİSİKLETİYLE BENİMKİNİ SÜRÜP GÖTÜRÜYOR"

Yaklaşık 5 bin lira değerinde olduğu öğrenilen safari tarzı bisikleti çalınan Oktay Uysal olaya ilişkin, "Dün gece 12.30'da çalındı. Şahıs kendi bisikletiyle benim bisikletimin yanına geldi. Etrafa bakınıyor. Başka bir dükkandan kamera görüntüsü buldum. Kendi bisikletiyle benimkini sürüp götürüyor. Bisikletim safari bisikleti gibiydi. Çalındığını öğrenince direkt etrafta soruşturdum. Biz olmayınca yan taraftaki dükkanlar alıp koyuyorlar. Ama bu sefer kameralara bakınca çalındığını öğrendim. Direkt jandarmayı aradım. Jandarmalar geldi, inceleme yaptılar gittiler" dedi.