Bursa
Parçalı Bulutlu
21.2°
Başka Gazete

Sahte savcı tutuklandı

2023.11.29 15:21 Son Güncellenme: 2023.11.29 15:21 - GÜNDEM

Sahte kimlikle kendisini savcı olarak tanıtıp cezaevindeki yakınlarının işlerini hızlandırmaya çalışan A.P., adliyede yakalandı. Tutuklanan sahte savcı A.P., ifadesinde hep savcı olmak istediğini, sahte savcı kimliğini ise ölen dedesinin kendisine hediye ettiğini iddia etti.

Sahte savcı tutuklandı

A.P. isimli şüpheli, kendisini Cumhuriyet savcısı olarak tanıtarak geldiği Şanlıurfa Adliyesi'nde cezaevi savcısıyla görüşme talebinde bulundu.

Cezaevi savcısıyla görüşmesinde kendisini Ankara'da görev yapan Cumhuriyet savcısı olarak tanıtan A.P, ceza infaz kurumunda olan dayısı M.K'nın işlemlerini hızlandırıp hızlandıramayacağını sordu.

Cezaevi savcısı, hareketlerinden şüphelendiği A.P'den kimliğini göstermesini isteyerek, görevine dair detaylar öğrenmek istedi.

Sahte kimliği gösteren şüphelinin çelişkili beyanlarda bulunması üzerine cezaevi savcısı, başsavcılığa bildirdi. Yapılan araştırmada, A.P'nin sahte kimlik kartı kullandığı tespit edildi.

Adliyede görevli polisler tarafından gözaltına alınan zanlı, savcılıktaki işlemlerinin ardından sevk edildiği hakimlikçe tutuklandı.

"SAVCI KİMLİĞİNİ DEDEM HEDİYE ETTİ"

Gözaltına alınan sahte savcı A.P. polisteki ifadesinde, küçüklüğünden beri hep savcı olmak istediğinı belirtti.

Ölen dedesinin bu isteğini bildiği için kendisine sahte savcı kartnı verdiğini, hakim ve savcıların kullandığı bir de cüzdan hediye ettiğini öne süren A.P., "Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandım ama gitmedim. Savcılık mesleğini hep istemiş ve merak etmişimdir. Yaptığım için pişmanım" dediği öğrenildi.