Bursa
Parçalı Bulutlu
17.1°
Başka Gazete

Özgür Özel oyunu kullandı

2024.03.31 10:33 Son Güncellenme: 2024.03.31 10:41 - SİYASET

CHP lideri Manisa'nın Yunusemre ilçesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik İlkokulu'nda oy kullandı. Özel seçim sonuçlarını ise Ankara'da CHP Genel Merkezi'nde takip edecek.

Özgür Özel oyunu kullandı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, oyunu Manisa merkez Yunusemre ilçesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik İlkokulu'nda ailesi ile birlikte oy kullandı.

Özel'in okula gelişi sırasında bazı vatandaşlar alkışlarlarla destek verdi. Oy vereceği 1174 nolu sandıkta sıraya giren Özel, vatandaşların öncelik tanıma talebini de reddetti.

Eşi ve kızına öncelik veren Özel kendisine sıra gelince oy pusulası ve zarfını alarak kabinde oyunu kullandı. Özel'in oy kullandığu Yunusemre ilçesinde 12 aday yarışıyor...

Özel, oy verme işleminin ardından Ankara'ya dönerek seçim sonuçlarını CHP Genel Merkezi'nde takip edecek.

"SİLAHLARDAN UZAK DURUN" ÇAĞRISI

Özel, oy kullandıktan sonra açıklamalarda bulundu.

CHP liderinin açıklamasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Değerli basın mensupları, hepinize iyi pazarlar diliyorum. Hangi siyasi partiden olursa olsun seçmenden oy isteyen herkese başarılar diliyoruz. Geçmiş dönemde şikayet ettiğimiz haksızlıklar oldu ancak çok büyük olaylar olmadan bugüne kadar geldik. Zaman zaman seçimlerde tansiyon yükselebilir. Herkese bugün sakinliğini korumaları çağrısını yapıyorum. Kazanma sevincinde, tüm vatandaşlarımıza silahlardan uzak durma çağrısı yapıyoruz. Elbette sevinç gösterileri olacaktır, bu seçimin kaybedeni olmayacaktır. Sandıkta 20 milyon, 30 milyon kişiyiz. Ama yarın 84 milyon kişiyiz. YSK'yi takip ediyoruz. Şu ana kadar bir sorun yok."