Bursa
Puslu
8.8°
Başka Gazete

Özel'den MSB'nin kararına tepki: Kabul etmemiz mümkün değil

2024.02.09 22:12 Son Güncellenme: 2024.02.09 22:13 - GÜNDEM

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Tuzla Piyade Okulu'ndaki 'Teğmenler olayı' ile ilgili verilen karara ilişkin "Atatürk'e saygısızlık yapanlarla, buna tepki gösteren teğmenlere aynı cezayı vermenin gerekçesi asla izah edilemez" ifadelerini kullandı.

Özel'den MSB'nin kararına tepki: Kabul etmemiz mümkün değil

Geçtiğimiz yıl 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'nde İstanbul Tuzla Piyade Okulu'nda başlayan ve 13 Kasım'da da devam eden "Teğmenler olayı" sosyal medyaya yansıdı.

Bir teğmenin yakasına Atatürk fotoğrafını takmayı reddettiği, diğer teğmenlerin tepkisi üzerine arbede yaşandığı iddia edildi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Tuzla Piyade Okulu'nda yaşanan olayla illgili başlatılan soruşturmayı tamamladı ve 7 teğmenin ihracına karar verdi.

"KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel de konuyla ilgili sosyal medya X hesabından bir paylaşım yaptı. Özel, mesajında "Tuzla Piyade Okulu'nda bazı teğmenlerin Atatürk resmini takmayı reddetmesiyle başlayan tartışmalarla ilgili verilen kararı kabul etmemiz mümkün değildir. Atatürk'e saygısızlık yapanlarla, buna tepki gösteren teğmenlere aynı cezayı vermenin gerekçesi asla izah edilemez" ifadelerini kullandı.