Bursa
Açık
15.6°
Başka Gazete

Nihal Candan 'Anoreksiya' hastalığı nedeniyle tahliye edildi! Yaşadıklarını anlattı

2024.04.29 09:33 Son Güncellenme: 2024.04.29 09:35 - GÜNDEM

Kamuoyunda "Nihal Candan" olarak tanınan ve "suç gelirlerini aklama" iddiasıyla tutuklanan Gülnihal Çiçek, "Anoreksiya" hastalığı nedeniyle tahliye edildi. Cezaevinde 37 kiloya kadar düşen Nihal Candan, yaşadığı süreci ilk kez anlattı. Cezaevinden tahliye edildikten 2 gün sonra kuaföre giden Nihal Candan, fon vurgunu davasında adı geçen Seçil Erzan ile de aynı koğuşta kaldıkları ifade etti. Seçil Erzan ile sorun yaşamadığı dile getiren Candan, "Seçil izlemiyor diye biz haber izlemiyorduk." şeklinde konuştu.

Nihal Candan 'Anoreksiya' hastalığı nedeniyle tahliye edildi! Yaşadıklarını anlattı

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, suç gelirlerini aklama iddiasıyla 16 Kasım 2023'te tutuklanan sosyal medya fenomeni Nihal Candan, cezaevinde rahatsızlanması üzerine hastaneye kaldırıldı. 37 kiloya kadar düşen Nihal Candan, 26 Nisan'da sağlık sorunları nedeniyle tahliye edildi.

İlk günü ailesi ile birlikte geçiren Candan, ikinci gün ise kendisini dışarı attı ve kuaföre gitti.

Kanal D'ye verdiği röportajda sürecin başta daha zor olduğunu vurgulayan Candan "Ama kardeşimle birbirimize destek olduk. 'Paşalar gibi 6 aydır yatıyoruz' gibi hep şakalaştık. Psikolojik destek aldık sık sık. Psikolojik olarak zor geldi bana" dedi.

"Hatalarımız vardır, doğrudur" diyen Candan "Küçük çocuklara kötü örnek olduysam özür dilerim. Amacım hiçbir zaman sosyal medyadan para kazanmak olmamıştı" ifadelerini kullandı.

Cezaevinde neler yaptıklarını da anlatan Candan "Kitaplarımız, televizyon dizilerimiz vardı. Kantin vardır. Alışveriş ihtiyacımızı oradan karşıladık" diye konuştu.

"Hep doktorlarlaydım bu süreçte. Polisten çok doktor gördüğüm bir süreçti" diyen Candan şu ifadeleri kullandı:

"En çok ailemi özledim. Benim ailemden bir parça yanımdaydı o benim şansımdı. Biraz tabi rahatsızım. Sadece nefes darlığıyla bu durumu atlattığım için inanılmaz derecede memnunum. Görüşe gidemeyeceğim, anksiyetem var. Kardeşim de çıktıktan sonra ailecek pek bir derdimiz kalmayacak."

"SEÇİL ERZAN İLE AYNI KOĞUŞTAYDIK SORUN YAŞAMADIK"

Aralarında iş insanları ve futbolcuların da bulunduğu onlarca kişinin adı geçen fon vurgunu davasında tutuklanan Seçil Erzan'la aynı koğuşta kalan Candan "Aynı koğuştaydık. Sorun yaşamadık. Seçil haber izlemiyor diye biz haber izlemiyorduk." dedi.

NE OLMUŞTU?

Bir suç örgütüne yönelik "nitelikli dolandırıcılık" ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında ülke genelinde çeşitli devlet kurumlarından ihale yoluyla ucuza araç aldıklarını beyan eden suç örgütü üyelerinin, ulaştıkları mağdurlara ucuz araç satışı yaparak güvenlerini kazandıkları ve bu yöntemle araç talepleri alarak para topladıkları belirlenmişti.

Aynı yöntemle 13 mağdurdan yaklaşık 10 milyon lira alan şüphelilerin, ihalede sorun olduğu gerekçesiyle geri ödeme ve araç teslimi yapmadıkları tespit edilmişti.

Soruşturma kapsamında 3 Mayıs 2023'te düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 6 şüpheliden 5'i tutuklanmıştı. Aynı soruşturmanın devamında Alisya Bahar Candan, Gülnihal Çiçek ve Hacı İsrafil Sağlam gözaltına alınmış, 16 Kasım 2023'te çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanmıştı.