Bursa
Hafif Sağanak Yağışlı
9.4°
Başka Gazete

Leverkusen'den Xabi Alonso iddialarına yanıt geldi

2023.11.19 17:59 Son Güncellenme: 2023.11.19 17:59 - SPOR

Bayer Leverkusen Teknik Direktörü Xabi Alonso'nun sözleşmesinde serbest kalma maddesi olduğuna dair iddialar ortaya atılmıştı. Leverkusen cephesinden Xabi Alonso'yla ilgili haberlere yanıt geldi.

Leverkusen'den Xabi Alonso iddialarına yanıt geldi

Bundesliga'da sezona harika bir giriş yapan ve an itibarıyla zirvede yer alan Bayer Leverkusen'de teknik direktör Xabi Alonso performansıyla büyük övgü alıyor.

Xabi Alonso'nun adı şimdiden Real Madrid'le anılmaya başlanırken, başarılı teknik adamın sözleşmesinde serbest kalma maddesi olduğu ileri sürülüyor.

Xabi Alonso'nun kontratındaki özel maddenin, genç antrenörün futbolculuk döneminde forma giydiği kulüplerden birine katılmasının önünü açtığı yönündeydi.

Leverkusen'den Xabi Alonso cevabı

Öte yandan Bayer Leverkusen CEO'su Fernando Carro bu iddialara cevap verdi. Söz konusu haberleri yalanlayan Carro, "Bir maddeye ihtiyacımız yok. Xabi ile çok iyi bir ilişkimiz var ve o bizim ciddi bir kulüp olduğumuzu biliyor" ifadelerine yer verdi.

Carro sözlerini şöyle sürdürdü:

"Günün sonunda gitmek istiyorsa kimseyi kalmaya zorlamayacağız. Onun bizimle mutlu hissetmesini istiyoruz. Kağıt üzerinde Xabi'nin eski kulüplerinden birine gitmesine izin veren hiçbir şey yok."

"Jürgen klopp'un halefi olabilir"

Öte yandan bugün İngiliz basınında yer alan haberlerde Xabi Alonso'nun Jürgen Klopp'un halefi olabileceği vurgulandı.