Bursa
Çok Bulutlu
15.4°
Başka Gazete

Kanser hastası Shannen Doherty ölüme hazırlanıyor

2024.04.02 12:43 Son Güncellenme: 2024.04.02 12:44 - MAGAZİN

2017 yılından bu yana meme kanseriyle mücadele eden ABD'li oyuncu Shannen Doherty, ölümünden sonra annesinin daha rahat bir geçiş yaşamasını istediği için eşyalarını satışa çıkardı.

Kanser hastası Shannen Doherty ölüme hazırlanıyor

'Beverly Hills, 90210' (Evimiz Hollywood'da) dizisiyle tanınan Shannen Doherty, bir süredir kanser ile mücadele ediyor.

2020 YILINDA HASTALIĞI YENİDEN NÜKSETTİ

Ünlü isim, 2020 yılında katıldığı televizyon programında, mücadele edip yendiği hastalığının yeniden nüksettiğini ve dördüncü evrede olduğunu duyurmuştu.

Gözyaşlarına hakim olamayan 48 yaşındaki oyuncu, hastalığına rağmen çalışmaya devam ettiğini anlatmıştı. 'Good Morning America' adlı programa konuk olan Doherty, "Buradayım, çünkü bu haberi insanların benden duymasını istedim" demişti.

KENDİSİNİ ÖLÜME HAZIR HİSSEDİYOR

Kanserin dördüncü evreye geldiğini ve hastalığın bazı organlarına yayıldığını anlatan oyuncu, kalan zamanında neler yapmayı planladığını anlatmıştı.

Elle dergisine konuşan Shannen Doherty, kendini hazır hissettiğinde ailesi ve sevdikleri için mektuplar yazacağını, videolar çekeceğini belirtmişti.

4. evre meme kanseri olan ünlü oyuncu, başına bir şey gelme ihtimaline karşı bazı kararlar aldı. Ölümünden sonra annesinin daha rahat bir geçiş yaşamasını istediği için şimdiden eşyalarını satmaya başladığını açıklayan Shannen Doherty, "Şu anda önceliğim annem. Ondan önce ölürsem onun için zor olacağını biliyorum" dedi.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Doherty, konuşmasının son kısımlarında en büyük hayalinin 'sahipleri tarafından çok yaşlı oldukları için' terk edilen atlar için bir barınak inşa etmek olduğunu belirtirken göz yaşlarına hakim olamadı ve 'Bu benim hayallerimden biriydi. Toplanıyordum ve ağlamaya başladım...

Bir hayalden vazgeçiyormuşum gibi hissettim ve bu benim için ne anlama geliyordu? Bu hayattan vazgeçtiğim anlamına mı geliyordu?' dedi.