Bursa
Açık
15.3°
Başka Gazete

İYİ Partili Yılmaz'ın Kılıçdaroğlu tepkisi: Seçim AK Parti'ye adeta hediye edildi

2023.09.17 19:34 Son Güncellenme: 2023.09.17 19:34 - SİYASET

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Prof. Dr. Bilge Yılmaz, genel seçimlere ilişkin değerlendirmesinde, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları, kendi geleceklerini milletimizin menfaatlerinin önüne koyarak kendi çarklarını döndürecek şekilde ittifakı tasarladılar. Süreç dürüst ve şeffaf bir şekilde yürütülmedi. Seçim AK Parti'ye adeta hediye edildi" ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Yılmaz'ın Kılıçdaroğlu tepkisi: Seçim AK Parti'ye adeta hediye edildi

T24'ten Cansu Çamlıbel'e konuşan Ümit Özdağ, seçimden önce ikinci turda Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmelerinde, üç bakanlık ve MİT Başkanlığı konusunda anlaştıklarını söylemiş; Kılıçdaroğlu ise Habertürk prorgramındaki canlı yayında, "Bu protokol kamuoyuna açık bir protokol değil. Dolayısıyla ikimizin namusuna teslim edilmiş bir protokoldür" ifadelerini kullanmıştı.

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Prof. Dr. Bilge Yılmaz, bu konuşmanın ardından tepki Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek, "Kendi adıma, geride bıraktığımız seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına engel olamadığım için milletimizden samimi olarak özür diliyorum" demişti.