Bursa
Açık
22.6°
Başka Gazete

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı soruşturmasında yeni gelişme!

2024.02.09 20:15 Son Güncellenme: 2024.02.10 01:23 - GÜNDEM

Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı soruşturması kapsamında tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen 48 şüpheliden14'ü 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme ve nitelikli kasten öldürme' suçlarından, 33'ü 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan, biri ise 'örgüte yardım etme' suçundan tutuklandı. Diğer 48 şüphelinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı açıklandı.

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı soruşturmasında yeni gelişme!

Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı soruşturması kapsamında tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen 48 şüpheliden14'ü 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme ve nitelikli kasten öldürme' suçlarından, 33'ü 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan, biri ise 'örgüte yardım etme' suçundan tutuklandı. Diğer 48 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SOSYAL MEDYADA PROVAKATİF PAYLAŞIM YAPANLAR DA TUTUKLANDI

Terör saldırı sonrasında sosyal medya hesaplarından provakatif paylaşımlar yaptığı tespit edilen şahıslara yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ise gözaltına alınan 6 şüpheliden 5'inin tutuklandığı belirtildi.

TERÖRİSTİN DURUŞMA SALONUNDAKİ KARDEŞİ DE TUTUKLANDI

Saldırıyı gerçekleştiren ve ölü ele geçirilen teröristlerden Pınar Birkoç'un, eylem esnasında 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada izleyici olarak bulunan kardeşinin de eylem ile irtibatlı olduğu değerlendirilerek, 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' suçundan tutuklandı.

Her iki soruşturma kapsamında tutuklanan toplam şüpheli sayısı 54 oldu.