Bursa
Çok Bulutlu
15.8°
Başka Gazete

İmamoğlu'ndan Edanur Gezer açıklaması: Teftiş süreci yakında tamamlanacak

2024.04.30 16:40 Son Güncellenme: 2024.04.30 16:41 - GÜNDEM

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Edanur'un Küçükçekmece'de İBB'ye ait bir parkta hayatını kaybetmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu'ndan Edanur Gezer açıklaması: Teftiş süreci yakında tamamlanacak

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 5 yaşındaki Edanur Gezer'in Küçükçekmece'de İBB'ye ait bir parkta hayatını kaybetmesiyle ilgili açıklama yaptı.

İmamoğlu'nun açıklaması şöyle:

"Küçük Edanur'un, İBB'ye ait bir parkta yaşamını kaybetmesinin yasını tutuyoruz. Olayın hemen ardından başlattığımız teftiş süreci yakında tamamlanacak. Sorumluluları cezasız bırakmayacağız. Adli makamların da soruşturması devam ediyor. Minik yavrumuzun acısını yaşarken, bu olayın her zaman olduğu gibi siyasal istismar malzemesi haline getirilmesini de utanarak izliyoruz.

Bu ülkede kah tren kazalarındaki ihmallerde, kah maden facialarındaki ihmallerde çok sayıda vatandaşımızı kaybettik. Bu olaylarda ağızlarını bıçak açmayanların, ya da 'Ölüm bu işin fıtratında var. Güzel öldüler.' diyebilenlerin sözde vicdani çıkışlarına itibar etmiyoruz. 5 yaşındaki bir yavrumuz ne yazık ki yaşamdan kopmuştur. Üstelik, olayla ortaya çıkan aile trajedisi ise, iktidarın çocuklarımızı koruyup kollamada ne kadar başarısız kaldığının kanıtıdır. Kuşkusuz olayla ilgili soruşturma gibi, 5 yaşındaki bir çocuğun anne babasından ayrı oluşu ve bu yüzden cenazesinin kaldırılmasının dahi 2 gün alması da incelemeye muhtaçtır.

Yaşamını yitiren bir yavrumuzun ardından, sıfatı büyük devlet adamlarının sadece siyasi saiklerle yaptıkları açıklamaları vicdanlı kamuoyunun takdirine bırakıyor, yavrumuza Allah'tan rahmet diliyorum."