Bursa
Çok Bulutlu
15.2°
Başka Gazete

İmamoğlu: Güzel hemşehrilerim, seçimi kazanmış bulunuyoruz

2024.03.31 23:41 Son Güncellenme: 2024.03.31 23:42 - GÜNDEM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Güzel hemşehrilerim, seçimi kazanmış bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu: Güzel hemşehrilerim, seçimi kazanmış bulunuyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda seçim sonuçları hakkında açıklamada bulundu.

İmamoğlu, "Bizi mutlu eden hedeflerimizin ilçeler noktasında da gerçekleşmiş olmasıdır. 14 belediyemizin tamamı görevimize devam edeceğimiz belediyeler. Yanı sıra 11 belediyede de elde ettiğimiz veriler gereği sonuçlanma aşamasına gelinmiş, nerede sonuçlar belli olmuş diyeceğimiz içleler var. Başta Gaziosmanpaşa, Pendik gibi ilçelerimiz olmak üzere rekabetin birçok ilçede kafa kafaya devam ettiğini de ifade etmek isterim. Oy tasnifi ve süreç takibinde emek gösterenlere teşekkür ediyorum. Süreçlerin henüz bitmediğini, meclis üyeliklerinin ve ilçe belediye başkanlıklarının sonuçlanmadığını, ıslak imzalı tutanakların tutanakların il başkanlığımıza ulaştırılana kadar takibin en sıkı şekilde yapılmasını yol arkadaşlarımıza iletmeyi borç biliyoruz. Onlara da yürekten teşekkürü borç biliyorum.

Güzel hemşehrilerim, seçimi kazanmış bulunuyoruz. Bu başarının elbette paydaşları var. Genel Başkanımız Özgür Özel'e, MYK üyelerimiz, PM üyelerimize, milletvekillerimize çok çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.