Bursa
Açık
22.9°
Başka Gazete

Husumetli oldukları kişiyi katletmişlerdi... Baba ve oğlu için istenen ceza belli oldu

2024.06.07 18:43 Son Güncellenme: 2024.06.07 18:43 - GÜNDEM

Eskişehir'de aralarında husumet olan şahsı katlettiği gerekçesiyle yargılanan baba oğul için istenen ceza belli oldu. Cinayet sanığı baba oğlu için müebbet hapsi talep edildi.

Husumetli oldukları kişiyi katletmişlerdi... Baba ve oğlu için istenen ceza belli oldu

Eskişehir'de husumetli oldukları şahsı katleden baba ile oğlu için müebbet hapis istendi.

Eskişehir'de husumetli oldukları kişiyi tabancayla öldürdükleri öne sürülen baba ve oğlunun yargılandığı davada esas hakkındaki mütalaasını veren cumhuriyet savcısı, sanıkların müebbet hapsini istedi.

Eskişehir 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasında, tutuklu sanıklar Hüseyin T. ve oğlu Süleyman T. hazır bulundu. Duruşmaya, maktul Hüseyin Yurdusever'in yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Sanık Hüseyin T, savunmasında, ayağı sakat olduğu için ihtiyaçlarını karşılayamadığını, fizik tedaviye gitmek için tahliyesini ve beratını talep etti. Sanıklardan Süleyman T. de suçsuz olduğunu söyleyerek beraatını istedi.

Öldürülen kişinin babası Mahmut Yurdusever ise sanıklardan şikayetçi olduğunu söyledi.

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, her iki sanığın "kasten öldürme" suçundan ayrı ayrı müebbetle cezalandırılmasını gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Mahkeme heyeti, taraflara mütalaaya karşı savunmalarını yapmak için süre verilmesine hükmederek, duruşmayı 10 Temmuz'a erteledi.

NE OLMUŞTU?

Şeker Mahallesi'nde 4 Ekim 2023'te Hüseyin T. ve oğlu Süleyman T. ile aralarında husumet bulunan Hüseyin Yurdusever arasında silahlı kavga çıkmış, tabancayla vurularak yaralanan Yurdusever kaldırıldığı Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti.

Kavgada yaralanan 19 yaşındaki Süleyman T. ile babası Hüseyin T, tedavilerinin ardından çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanmıştı.