Bursa
Açık
21.5°
Başka Gazete

Harkov'da korkunç saldırı: Rusya bir aileyi yok etti

2024.02.11 00:32 Son Güncellenme: 2024.02.11 00:34 - DÜNYA

Rusya'nın, Ukrayna'nın Harkov kentine düzenlediği İHA saldırısında yetkililer acı bir gerçeği açıkladı. Saldırının bir petrol deposunu vurması sonucu çıkan yangında Ukraynalı bir çift ve üç küçük çocuğunun hayatını kaybettiği bildirildi.

Harkov'da korkunç saldırı: Rusya bir aileyi yok etti

Rusya'nın Ukrayna'nın Harkov kentine düzenlediği İHA saldırısında bir petrol deposunu vurması sonucu yangın çıktı.

Reuters'ta yer alan habere göre, yetkililer çıkan yangında Ukraynalı bir çift ve üç küçük çocuğunun hayatını kaybettiğini açıkladı. Kentte aileyle aynı sokakta yaşayan yaşlı bir çift de hayatını kaybederken, 3 kişi ise yaralandı.

SALDIRIDA 15 KONUT ALEVLERE TESLİM OLDU

Harkov Bölge Valisi Oleh Synehubov, dronların dün geç saatlerde düzenlenen saldırının birçok yangına neden olduğunu belirtirken, Harkov'un doğusunda en az 15 konutun alevlere teslim olduğunu söyledi.

Ulusal Polisin bölgedeki Soruşturma Departmanı Başkanı Serhii Bolvinov, Hayatını kaybeden beş kişilik ailenin şehrin doğu kesimindeki Kotelnia Caddesi üzerindeki evlerden birinde yaşadığını belirtti.

Yanan sokakta gazetecilere konuşan Bolvinov çocukların yaşlarının 7, 4 ve 10 aylık olduğunu söyledi.

Ukrayna Hava Kuvvetleri, hava savunma ve mobil drone avcısı gruplarının, Rusya tarafından fırlatılan 31 İHA'dan 23'ünün Harkov Bölgesini ve güneydeki Odessa Bölgesini hedef aldığını belirtti.

Odessa Valisi Oleh Kiper, drone saldırısında dört kişinin yaralandığını, sanayi tesislerine, araçlara ve bazı liman altyapısına zarar verdiğini söylemişti.

SİVİL YERLEŞİM BÖLGELERİ KASITLI OLARAK HEDEF ALINMADI

Rusya yorum talebine henüz yanıt vermezken Moskova, kasıtlı olarak sivil yerleşim bölgelerini hedef almadıklarını söyledi.

Harkov, Şubat 2022'de Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik geniş çaplı işgalinin başlamasından bu yana düzenli olarak saldırı altında ve son haftalarda sık sık Rusya saldırılarının hedefi oluyor.