Bursa
Parçalı Bulutlu
16.7°
Başka Gazete

Gözler Meral Akşener'de! İYİ Parti'de 2 yönetici istifa ettiğini duyurdu

2024.04.01 09:36 Son Güncellenme: 2024.04.01 09:36 - SİYASET

Sonuçların netleşmesinin ardından İYİ Parti'den peş peşe istifa haberleri geldi. Yönetime de istifa çağrıları yapıldı. İYİ Parti il bazında sadece Nevşehir'i kazandı. Genel Başkan Meral Akşener'in yapacağı açıklama bekleniyor.

Gözler Meral Akşener'de! İYİ Parti'de 2 yönetici istifa ettiğini duyurdu

Seçimlere ittifak yapmadan, kendi adayları ile giren İYİ Parti, il bazında sadece Nevşehir'i kazanabildi. İYİ Parti'nin ülke genelindeki oyu 6 puan düştü.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sonuçların ardından herhangi bir açıklama yapmadan Genel merkezden ayrıldı.

2 isim istifa etti

NTV'de yer alan habere göre sonuçlar tartışmaları ve istifaları da beraberinde getirdi. İYİ partinin Ekonomi Politikları Başkanı Bilge Yılmaz, Akşener'i istifaya çağırarak, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yılmaz, "Bu sonuçlar göstermiştir ki yapacak çok işimiz var, kaybedecek vaktimiz yok." dedi.

İYİ Parti Genel İdare kurulu üyesi İrem Yaman da sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyurdu.

Meral Akşener basın toplantısı düzenleyecek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonuçlarına ilişkin bugün basın toplantısı düzenleyeceği bildirildi.

Partiden yapılan açıklamada, "Bunun dışındaki bilgi ve haberlere itibar edilmemesi gerekir." ifadesine de yer verildi.

Meral Akşener dün oyunu kullandıktan sonra "Seçim sonuçlarının iyi olacağını düşünüyorum. Türkiye açısından, bizim açımızdan da iyi olacağını düşünüyorum" açıklaması yapmıştı.