Bursa
Açık
27.9°
Başka Gazete

Göçmen kaçakçısı diye peşine düştükleri araçtan FETÖ'cüler çıktı

2024.06.04 11:13 Son Güncellenme: 2024.06.04 11:14 - GÜNDEM

Tekirdağ'da polis ekipleri, göçmen kaçakçılığı yaptıkları şüphesi ile bir aracı durdurdu. 3 araçta, aralarında "FETÖ üyesi olmak" suçundan davaları olan 4 ihraç emniyet mensubu, 1 ihraç öğretmen olduğu tespit edilen toplamda 8 şüpheli yakalandı.

Göçmen kaçakçısı diye peşine düştükleri araçtan FETÖ'cüler çıktı

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkma arayışında olan terör örgütü üyelerinin yakalanmasına yönelik çalışma gerçekleştirildi.

Yapılan çalışmalarda birlikte hareket ettikleri tespit edilen 3 araç durduruldu.

Araç sürücülerinin tutarsız beyanlarından göçmen kaçakçılığı şüphelileri ve organizatörü oldukları değerlendirilerek, araç içerisindeki 5 yolcu incelendiğinde Fetullahçı Terör Örgütü üyesi olmak suçundan yerel mahkemeler ve istinaf mahkemelerinde davaları bulunan 4 ihraç emniyet mensubu, 1 ihraç öğretmen oldukları tespit edildi. Toplamda 8 kişi yakalandı.

Araç ve şahıslar incelendiğinde ise 41 bin 85 euro, 3 bin 920 dolar, 20 pound, 7 bin 200 Türk lirası ile cep telefonları ele geçirildi.

Şüpheliler işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edildi. "Göçmen kaçakçılığı" suçundan şüpheli olan 3 kişi ile ihraç öğretmen adli kontrol ile serbest kaldı. 4 ihraç emniyet mensubu ise tutuklandı.