Bursa
Parçalı Bulutlu
6.3°
Başka Gazete

Galler Teknik Direktörü: Türkiye güçlü bir takım, bizim için çok zor bir maç olacak

2023.11.20 20:48 Son Güncellenme: 2023.11.20 20:48 - SPOR

EURO 2024 Elemeleri D Grubu'nda yarın A Milli Takımımız ile karşı karşıya gelecek olan Galler Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Rob Page, çok güçlü bir takımla oynayacaklarını ve kendilerini zor bir müsabakanın beklediğini aktardı.

Galler Teknik Direktörü: Türkiye güçlü bir takım, bizim için çok zor bir maç olacak

UEFA EURO 2024 Elemeleri D Grubu sekizinci ve son haftasında yarın Türkiye'yi konuk edecek Galler Milli Takımı'nın teknik direktörü Rob Page, kendilerini zor bir maçın beklediğini bildiklerini ancak şanslarını sonuna kadar kullanmak istediklerini belirtti.

Rob Page, Galler Milli Takımı'nın antrenman tesisinde düzenlenen basın toplantısına takımın deneyimli savunma oyuncusu Ben Davies ile katıldı.

"ÇOK ZOR BİR MAÇ OLACAK"

Page, "Yeni hocalarının gelmesiyle birlikte Türkiye takımı daha farklı bir sistemle oynamaya başladı. Bunu bariz şekilde gördük. Oyun sistemlerini değiştirdiler ve yarınki maçta da bunu hissedeceğimizi düşünüyorum. Türkiye'nin hem toplu hem topsuz oyunda daha farklı bir oyun stili benimsediğini görüyoruz. Bu yüzden yarın akşam bizim için çok zor bir maç olacak. Ancak biz de Türkiye takımına karşı sorun oluşturacak taktikleri konuşuyoruz. Yarın akşam bunları gerçekleştirmeye çalışacağız" ifadelerine yer verdi.

"TÜRKİYE ÇOK GÜÇLÜ BİR TAKIM"

Türkiye'nin Samsun'da 2-0 kazandığı maça göre farklı bir kadrolarının olduğunu belirten Rob Page, şu ifadeleri kullandı:

"Genç, iyi ve daha tecrübeli oyuncularım şu an daha fit durumdalar, hepsi formdalar. Eksik oyuncumuz gözükmüyor. Tüm kadro hazır şekilde maça çıkacağız. Türkiye'deki maçta şanssızlığımız vardı, önemli oyuncularımızı oynatamamıştık. Bu kez daha farklı bir takım ve daha hazır bir takım olarak Türkiye'nin karşısına çıkacağız. Türkiye'ye karşı oynamak bizim için her zaman büyük bir zevk. Çok iyi ve çok güçlü bir takım. Oynadığımız maçlar da hep keyifli maçlar oldu."

"TÜRKİYE'NİN KALİTESİNİN FARKINDAYIZ"

Page, Türkiye'de Hakan Çalhanoğlu, Cengiz Ünder gibi isimlerin eksikliğinin hatırlatılması üzerine ise "Türkiye'nin Almanya maçını da izledim. Teknik direktörün Almanya maçında oynattığı kadroya baktığımızda bir iki oyuncunun olmaması Türkiye için çok fark etmiyor. Çünkü oynayanlar da çok iyi oyunculardı. Almanya'ya karşı çok güzel bir takım oyunu sergilediler.
Yarın Türk Milli Takımı'nın hocası nasıl bir kadro ile çıkacak bilmiyorum ama çıkaracağı her kadroya hazırlıklı olmamız gerekiyor. Türk Milli Takımı'nın kalitesinin farkındayız, hangi kadro ile çıkarsa çıksın bu kadroya karşı iyi bir maç oynamalıyız" değerlendirmesini yaptı.

"HALA ŞANSIMIZ DEVAM EDİYOR"

Galler'in deneyimli savunma oyuncusu Ben Davies, gruptan çıkma şanslarının zor olduğunu ancak son dakikaya kadar bunun için mücadele edeceklerini söyledi.

"Şu an bulunduğumuz zor durumun farkındayız" diyen Ben Davies, şunları aktardı:

"Yarın akşam kazanmamız gereken bir maç olduğunun ve Türkiye'nin ne kadar güçlü bir rakip olduğunun da farkındayız. Ancak önümüz hala açık, hala şansımız var. İyi oynamamız gerektiğinin de farkındayız. Türkiye'nin hem deplasman maçlarında hem de evinde çok iyi oynayan bir takım olduğunu biliyoruz. Yarın akşam da aynı tutkuyla devam etmeli ve oynamalıyız çünkü diğer takımlara bağlı olsa da hala gruptan çıkma şansımız devam ediyor.