Bursa
Puslu
9.3°
Başka Gazete

Ev sahibiyle mahkemelik olan Pucca'dan açıklama

2024.02.09 14:02 Son Güncellenme: 2024.02.09 14:04 - MAGAZİN

'Pucca' ismiyle tanınan Selen Pınar Işık, 16 aydır kirasını ödemediği ve eve zarar verdiği iddiasıyla ev sahibiyle mahkemelik oldu. Pucca ise konuyla ilgili sessizliğini bozarak, ekonomik olarak zor günler geçirdiğini söyledi. Kirasını ödemekte zorlandığını dile getiren Pucca, evi boşaltma sürecinde olduğunu belirtti.

Ev sahibiyle mahkemelik olan Pucca'dan açıklama

'Pucca' lakabıyla çıkardığı kitaplarla tanınan Selen Pınar Işık, ev sahibiyle mahkemelik oldu. Işık'ın ev sahibi olduğunu söyleyen Jale Tuncer, ünlü yazar ve fenomenin 16 aydır kirasını ödemediğini öne sürdü.

İki buçuk yıldır 'Pucca'nın evinde kiracı olarak oturduğunu söyleyen Jale Tuncer, "İyilikten maraz doğdu" diyerek 'Pucca'nın, ilk bir yıl kirayı eksik veya geç yatırdığını, 16 aydır da kira ödemediğini ve eve zarar verdiğini iddia etti. Dava açtığını ve 12 aydır mahkeme sürecinin devam ettiğini de ifade eden ev sahibi, evin Nişantaşı'nda 3+1 olduğunu ve kiranın 2023'te 10.500 olduğunu sözlerine ekledi.

'MİLYONLARIN AYNI SORUNLARI YAŞADIĞINI GÖRDÜM'

'Pucca' ise hakkındaki iddialara karşı sessizliğini bozdu ve kirasını ödemekte zorlandığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Yaklaşık 1,5 yıldır ekonomik olarak ben değil, ülke olarak zor durumdan geçiyoruz. Hem ev sahipleri hem de kiracılar mağdur. Evet ben de kiramı ödemekte zorluk yaşıyorum milyonlarca insan gibi. Yaşadığım zorlu süreçleri beni takip edenler zaten biliyorlar. Oğlumun başına gelen talihsiz kaza üzerinden kendi yaşadığım ekonomik zorlukların arkasına sığınmak istemiyorum ama zor günlerdi. Tek başıma bunların altından kalkmaya çalışıyorum tökezlesem bile. Süreç mahkemeye taşındığı vakit tek olmadığımı, milyonların aynı sorunları yaşadığını gördüm.

'YETERİNCE ZOR GÜNLER GEÇİRDİK'

Zaten evi boşaltma sürecinde olduğum ve davanın devam ettiği yasal süreçte neden magazin sayfalarında olduğumu anlamış değilim. Haber kanallarının röportaj taleplerini kabul etmiyorum. Oğlum 6 yaşındaki ve zaten yeterince zor günler geçirdik daha fazla psikolojimizin bozulmasına izin vermeyeceğim. Mahkeme sürecimiz devam ediyor. Sizi meşgul ettiğim için kendi adıma özür dilerim."