Bursa
Hafif Sağanak Yağışlı
8.7°
Başka Gazete

Esra İnhanlı: Mesaj hepimize verildi ama susmayacağız

2023.11.20 13:51 Son Güncellenme: 2023.11.20 13:52 - BURSA

Geçen hafta silahlı saldırıya uğrayan Başka Gazete Genel Yayın Yönetmeni Yaman Kaya'ya bir destek de Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şubesi'nden geldi. Başkan Esra İnhanlı, "Bu saldırı sektörün tamamına yönelik bir mesaj niteliği taşıyor. Ama biz susmayacağız. Susmak kabullenmektir" dedi.

Esra İnhanlı: Mesaj hepimize verildi ama susmayacağız

Onuralp Özalp

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şube Başkanı Esra İnhanlı, geçen hafta iş yerinden ayrıldıktan sonra silahlı saldırıya uğrayan Başka Gazete Genel Yayın Yönetmeni Yaman Kaya'ya ziyarette bulundu. Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği olarak Yaman Kaya'ya yapılan saldırıyı kınayan Esra İnhanlı, "Yaman Kaya, özellikle imar suçlarıyla ilgili ciddi anlamda farkındalık yaratmış bir gazeteci. Kalemini sakınmadan, bilgiye ve belgeye dayalı tüm doğruları büyük bir cesaret örneği göstererek köşesine taşıyor. Bu saldırının da açıkçası sırf bu nedenlerle yapıldığını düşünüyorum" dedi.

TÜM SEKTÖRE MESAJ

Yaman Kaya'ya yapılan saldırının sadece özgür basının susturulmasına yönelik olmadığına vurgu yapan Esra İnhanlı, "Aynı zamanda bizlere de verilmiş bir mesaj olarak görüyoruz. Hatta sadece Yapı Denetim Kuruluşları olarak bizlere değil, sektörün tüm paydaşlarına yönelik bir mesaj olarak okuyoruz" ifadelerini kullandı.

RANTIN BİTMESİ ADINA...

Saldırılarla kimsenin susturulamayacağını ifade eden Esra İnhanlı, "Susmak kabullenmek anlamına gelir. Bizler susmayacağız. Şahsen ben hiçbir zaman susmayacağım. Bu rantın ve haksız rekabetin bitmesi adına sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğim" diye konuştu.