Bursa
Açık
14°
Başka Gazete

Erdoğan-Özel görüşmesinde emekli maaşları masaya geliyor

2024.04.29 10:30 Son Güncellenme: 2024.04.29 10:31 - SİYASET

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özel arasındaki görüşme bu hafta gerçekleşecek. Görüşmede gündeme getireceği konuları anlatan Özel, emekli maaşlarını da konuşacağını söyledi.

Erdoğan-Özel görüşmesinde emekli maaşları masaya geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Özgür Özel, bu hafta bir görüşme gerçekleştirecek.

Erdoğan ve Özel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resepsiyonunda kısa bir sohbet gerçekleştirip, randevulaşmıştı.

Görüşmenin günü ve yeri henüz belli değil.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapacağı görüşmeye ilişkin açıklama yapan Özel, hangi konuları gündeme getireceğini açıkladı.

Sözcü gazetesine konuşan Özel, emekli maaşları, belediyelere ait borçlar, atanamayan öğretmenler, Can Atalay'ın durumu, Gezi Parkı davası, 1 Mayıs'ta Taksim'in kutlamalara kapatılması ve anayasa değişikliği ile dış politikadaki durumu gündeme getireceğini söyledi.

"MEVCUT ANAYASA'YA UYULMADI"

En düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çekilmesi önerisini ileteceğini anlatan Özel, anayasa değişikliği konusu gündeme geldiğinde ise "Mevcut Anayasa'ya uyulmadı." görüşünü savunacağını anlattı.

"VİZE SORUNU BİRLİKTE ÇÖZÜLMELİ"

"Biz Türkiye'de ana muhalefet partisiyiz ama biz yurtdışında olduğumuzda Türkiye'nin partisiyiz." ifadelerini kullanan Özgür Özel, vize sorununun iktidar ve muhalefetin işbirliğiyle halledilmesi gerektiğini söyledi.