Bursa
Açık
36.9°
Başka Gazete

Emniyetteki cinayette polis memuruna müebbet hapis cezası

2023.11.17 14:36 Son Güncellenme: 2023.11.17 14:36 - GÜNDEM

Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nde tartıştığı teknikeri, beylik tabancasıyla vurup öldüren polis memuru için müebbet hapis cezası talep edildi.

Emniyetteki cinayette polis memuruna müebbet hapis cezası

Emniyette tartıştığı teknikeri öldüren polis hakkında müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Olay, 14 Eylül'de saat 13.00 sıralarında Kocasinan ilçesi Erkilet Bulvarı'ndaki Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nde meydana geldi.

Daha önce depremzedelere yardım etme meselesi yüzünden tartışan polis memuru Şükrü Koçoğlu (50) ile emniyette görevli tekniker Fevzi Süleyman Sökmen (35) arasında kavga çıktı.

Bu sırada Koçoğlu, beylik tabancasıyla Sökmen'e ateş etti. Sökmen hayatını kaybetti, gözaltına alınan Koçoğlu tutuklandı.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma tamamlanıp, iddianame düzenlendi.

Kayseri 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, Koçoğlu hakkında 'kasten adam öldürme' suçundan müebbet hapis cezası istendi.

POLİSİN İFADESİ

İddianamede ifadesine de yer verilen polis memuru Koçoğlu şunları söyledi:

"Süleyman ile karşılaştık. 'Bir dakika' dedim, Süleyman da konuşmak istemedi. Benden kaçarak yangın merdivenine doğru gitti. Ben de konuşmak için arkasından gittim. 'Süleyman şikayette bulunmuşsun; derdin nedir?' diye sordum. Süleyman da 'Benim herhangi bir derdim yok. Her şey orada yazıyor.' dedi. Engelli çocuğum olduğunu, ona bakan hasta annesi olduğunu söyledim. Onlar hakkında ağır konuşunca, olay meydana geldi. Kaç el ateş ettiğimi bilmiyorum. Şarjörümde 15 mermi taşıdığımı biliyorum. Olay bir anda gelişen diyalog sonrası meydana geldi. Kesinlikle planlamadım, pişmanım.''