Bursa
Parçalı Bulutlu
16.1°
Başka Gazete

Ebru Ceylan Cannes Film Festivali'nin jürisi seçildi

2024.04.29 16:58 Son Güncellenme: 2024.04.29 16:59 - KÜLTÜR - SANAT

Dünyanın en prestijli sinema ödüllerinden olan Cannes Film Festivali'nin jürisi bu sabah Paris'te belli oldu. Jüride Ebru Ceylan da yer alıyor.

Ebru Ceylan Cannes Film Festivali'nin jürisi seçildi

Nuri Bilge Ceylan'ın eşi olan fotoğrafçı ve senarist Ebru Ceylan, bu yıl 77'ncisi yapılacak Cannes Film Festivali'nin jürilerinden biri oldu.

Bu yıl Barbie filminin yönetmeni Greta Gerwig'in jüri başkanı olacağı etkinlikte oyuncular Lily Gladstone ve Eva Green'in yanı sıra yönetmenler Nadine Labaki, Juan Antonio Bayona ve Kore-eda Hirokazu da yer aldı.

14 Mayıs salı günü başlayacak etkinlikte jüri aralarında Francis Ford Coppola'nın "Megalopolis", David Cronenberg'in "The Shrouds", Yorgos Lanthimos'un "Kinds of Kindness", Jacques Audiard'ın "Emilia Perez", Michel Hazanavicius'un "The Most Precious of Cargoes", Paolo Sorrentino'nun "Parthenope", Sean Baker'ın "Anora" ve Ali Abbasi'nin "The Apprentice" filmlerinin de bulunduğu Cannes Ana Yarışması'ndaki 22 filmi değerlendirecek.

Jüri, 25 Mart'taki kapanış töreninde, en iyi film için Altın Palmiye de dahil olmak üzere yarım düzineden fazla kategoride kazananları açıklayacak.