Bursa
Parçalı Bulutlu
28.5°
Başka Gazete

Derya Şensoy, içki firmasına dava açmıştı: Üç yıllık davada karar çıktı

2024.06.12 17:53 Son Güncellenme: 2024.06.12 17:53 - MAGAZİN

Ferhan Şensoy ile Derya Baykal'ın kızları Derya Şensoy'un, kendisine ait tasarımının taklit edilerek kullanıldığı iddiasıyla bir içki firmasına açtığı ve üç yıldır devam eden davada karar çıktı.

Derya Şensoy, içki firmasına dava açmıştı: Üç yıllık davada karar çıktı

Derya Şensoy, kendisine ait illüstrasyon çalışmasının taklit edildiğini ve rızası olmadan alkol şişelerinin üzerinde kullanıldığını iddia ederek, bir firmaya 11 bin TL'lik dava açmıştı.

"ŞİRKET İZİN ALMADAN KULLANDI"

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne sunulan dava dilekçesinde, Şensoy'un oyunculuk kariyerinin yanı sıra ABD'de illüstrasyon ve tasarım üzerine lisans eğitimi aldığı, firmadan kendisine illüstrasyon hazırlaması için teklif geldiği, hazırladığı üç farklı çalışmanın beğenildiği ancak şirketin bir daha kendisiyle iletişime geçmediği aktarıldı. Dilekçede, illüstrasyonlarından birinin şirketin şişe ve kadeh tasarımlarında kullanıldığı, şirketin kendilerinden izin almadığı belirtildi.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde üç yıldır devam eden dava karara bağlandı. Duruşmada davacı Derya Şensoy'un avukatı Burak Haybat ile davalı firmanın avukatı hazır bulundu.