Bursa
Parçalı Bulutlu
17.2°
Başka Gazete

Cumhurbaşkanı Erdoğan sandık başında: Seçim yeni bir dönemin başlangıcı

2024.03.31 13:45 Son Güncellenme: 2024.03.31 13:45 - SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oyunu Üsküdar'da kullandı. Oyunu kullandıktan sonra kısa bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yerel yönetimlerden inşallah ülkemiz milletimiz için hayırlı bir netice çıkar diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sandık başında: Seçim yeni bir dönemin başlangıcı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan oylarını kullanmak için Üsküdar Kısıklı'daki konutundan çıkarak, saat 13.15'te Saffet Çebi Ortaokulu'na geldi.

Okul bahçesini dolduran vatandaşların sevgi gösterilerinde bulunduğu Erdoğan'ı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile diğer ilgililer karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile "3308" numaralı sandığın bulunduğu sınıfın önünde sıraya girdi. Sandık görevlileriyle tokalaşan Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, gerekli kontrollerin yapılması için kimliklerini sandık görevlilerine verdi.

Kabine geçip oylarını kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Emine Erdoğan, oy zarfını sandığa attıktan sonra mührü teslim edip imzalarını attı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy kullandığı "3308" numaralı sandıkta 341'i seçmen 5'i sandık görevlisi 346 kişi vatandaşlık görevini yerine getirecek.

Seçmen listesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan 249. Emine Erdoğan da 248. sırada yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sonrasında basına mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kısa bir süre önce malum milletvekili seçimi ve cumhurbaşkanlığı seçimlerini icra ettik. Şimdi yerel yönetimler seçimlerini icra ediyoruz. Arka arkaya seçimler milletimizi ve bizleri de yordu. Yerel yönetimlerden inşallah ülkemiz milletimiz için hayırlı bir netice çıkar diye düşünüyorum. Bir taraftan milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimi bir taraftan yerel yönetim seçimi ülkemizde yeni bir dönemin yeni yüzyılın başlangıcına vesile olmasını diliyorum." dedi.