Bursa
Parçalı Bulutlu
6.2°
Başka Gazete

CHP'li Vekil Öztürk'ten 'ev hapsi' kararına sert tepki!

2023.11.17 16:54 Son Güncellenme: 2023.11.17 16:57 - BURSA

Yaman Kaya'ya düzenlenen suikast girişimi sonrası yakalanan 2 zanlının ev hapsi şartıyla salıverilmesine tepki gösteren Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, "Hukukun geldiği çizgiyi gözler önüne seren bu kararın arkasındaki odaklar bir an önce araştırılmalı ve zanlılar hak ettikleri cezayı almalıdır" dedi.

CHP'li Vekil Öztürk'ten 'ev hapsi' kararına sert tepki!

Onuralp Özalp

13 Kasım Pazartesi günü, iş yerinden çıktıktan sonra silahlı saldırıya uğrayan Başka Gazete Genel Yayın Yönetmeni Yaman Kaya'nın failleri yakalandı.

Nöbetçi mahkeme tarafından faillerin ev hapsi şartıyla salıverilmesine Bursa CHP Milletvekili Hasan Öztürk, sert tepki gösterdi.

Sosyal medyadan Yaman Kaya'ya yapılan saldırının fotoğraflarını paylaşan Hasan Öztürk, "Yaman Kaya'ya yapılan silahlı saldırı öldürmeye teşebbüstür. Öldürmeye teşebbüs tutuklama gerektiren katalog suçlardandır. Hukukun geldiği çizgiyi gözler önüne seren bu kararın arkasındaki odaklar bir an önce araştırılmalı ve zanlılar hak ettikleri cezayı almalıdır. Bu sürecin takipçisi olacağız. Yaman Kaya yalnız değildir" mesajını paylaştı.