Bursa
Parçalı Bulutlu
30.3°
Başka Gazete

Büyükşehir'den Bursalılara trafiğe çıkmayın uyarısı

2024.07.04 17:24 Son Güncellenme: 2024.07.04 17:34 - BURSA

Bursa Büyükşehir yetkilileri trafik yoğunluğundan dolayı ihbarlara ulaşmada sıkıntı yaşandığını duyurarak vatandaşlardan acil bir durum olmadığı sürece trafiğe çıkmamalarını istedi.

Büyükşehir'den Bursalılara trafiğe çıkmayın uyarısı

Başka Gazete / Haber Merkezi

Bursa'da öğle saatlerinde yaşanan şiddetli sağanağın ardından yollar kapanmış metro istasyonlarının su dolması sebebiyle seferler durmuştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi metrekare başına 41 kg yağış düştüğünü açıkladı.

Trafik yoğunluğu yüzünden ihbarlara ulaşamadıklarını belirten yetkililer açıklama yayınladı.

Açıklamada, "Öğleden sonra saat 15.00 civarında oluşan olumsuz hava şartları neticesinde şehrimize özellikle Acemler merkez olmak üzere; Dikkaldırım ve civarı, Hürriyet ve civarı, Odunluk, Sırameşeler ve Konak mahallelerimize 30 dakika gibi kısa bir sürede metrekare başına 41 kg yağış düşmüştür. Yağış düşen şehir merkezi civarında şu ana kadar çağırı merkezimize gelen 525 ihbardan 400'üne müdahale edilmiş olup, çalışmalarımız tüm ekiplerimizle acil bir şekilde devam etmektedir. Oluşan trafik yoğunluğundan dolayı ekiplerimiz ihbarlara ulaşmakta güçlük çekmektedir. Acil bir durum olmadığı sürece trafiğe çıkılmamasını ve vatandaşlarımızdan ekiplerimize yardımcı olmalarını rica ederiz." denildi.