Bursa
Parçalı Bulutlu
6.9°
Başka Gazete

Bursalılar yarına dikkat! Turuncu uyarı verildi

2023.11.18 22:00 Son Güncellenme: 2023.11.18 23:10 - BURSA

AFAD, 19 Kasım Pazar günü için yurt genelinde beklenen kuvvetli sağanak yağış ve fırtınaya dair uyarıda bulundu. Bursa dahil 41 il için turuncu, 31 il için sarı uyarı olmak üzere toplam 72 il için meteorolojik uyarı yapıldı.

Bursalılar yarına dikkat! Turuncu uyarı verildi

AFAD, 19 Kasım Pazar günü için yurt genelinde beklenen kuvvetli sağanak yağış ve fırtınaya dair uyarı yaptı.

AFAD'dan yapılan açıklama şöyle:

"19 Kasım Pazar günü; Yurt Genelinde Beklenen Kuvvetli Sağanak Yağış ve Fırtınaya Dikkat!

Meteoroloji'nin sosyal medya hesabından alınan son bilgilere ve yapılan değerlendirmelere göre; 41 ilimiz için Turuncu, 31 ilimiz için Sarı uyarı olmak üzere toplam 72 ilimiz için meteorolojik uyarı yapılmıştır. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Antalya, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Isparta, İstanbul, Mersin, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Niğde, Rize, Sakarya, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Şırnak, Yalova ve Zonguldak.

Aksaray, Ankara, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bitlis, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Siirt, Uşak ve Yozgat.

Uyarı verilen illerimizde valilik, kaymakamlık ve il AFAD müdürlüklerine bilgilendirme yapılmıştır.

Sarı ve turuncu meteorolojik uyarı verilen illerde ekiplerimiz teyakkuz halinde olup; gelen ihbarlara süratle müdahale edilmektedir. Vatandaşlarımızın sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, çatı uçması, ağaç/direk devrilmesi, soba/baca zehirlenmeleri, buzlanma ve don olayları ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmasını önemle hatırlatıyoruz." denildi.