Bursa
Açık
1.4°
Başka Gazete

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Orhaneli Fadılköylüler ile bir araya geldi

2024.02.10 19:47 Son Güncellenme: 2024.02.10 19:47 - BURSA

Bursa'da yaşayan Orhaneli Fadılköylüler ile Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar bir araya geldi.

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Orhaneli Fadılköylüler ile bir araya geldi

Osmangazi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Dündar, Seçim çalışmaları çerçevesinde Çiftehavuzlar Mahallesi'nde bulunan Orhaneli Fadıl Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneğini MHP Osmangazi İlçe Başkanı Kerim Gürsel Çelebi ile birlikte ziyaret eden Başkan Dündar karşılandı.

"Yardıma engel olan anlayış Osmangazi'yi yönetmeye talip oluyor"

Osmangazi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Mustafa Dündar, "Orhaneli Fadıl Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği binasının yapımında belediye olarak destek oldu. Osmangazi olarak sadece ilçemizde değil dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve ihtiyaçların yanında oluyoruz. İsrail, tüm dünyanın gözü önünde Filistin'de tonlarca bombayı 2,5 milyon Müslümanın üzerine atıyor. Buna Türkiye dışında kimseden ses çıkmıyor. Sivil toplum örgütleri hükümetimiz, cumhurbaşkanlığı ve belediyelerimiz o bölgeye katkı ve destek vermek için uğraşıyor.

Biz de belediye olarak yardım yapmak istedik. Milletvekilimizle ve bakanla görüştük, Kudüs büyükelçisiyle görüşme yaptık. Sınırlı ve zor şartlarda Kızılay vasıtasıyla kısıtlı bir yardım gönderebileceğimiz söylendi. İsrail insani yardımı dahi engelliyor. Osmangazi Belediyesi olarak Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetimindeyiz. Birliğin İstanbul'da yapılan toplantısında Filistin'e yardım kampanyası başlatıldı.

Bölgeye ulaştırılabiliyorsa gıda ulaştıralım, bu mümkün değilse toplanan parayı devlet eliyle bundan sonraki süreçte Gazze'nin yeniden ihyası için kullanırız kararı alındı. Biz de bunu meclis gündemine getirerek 100 bin dolar yardım yapmaya karar verdik. Bu yardıma CHP karşı çıktı. Biz orada olan zulme karşı duruşumuzu tavır ortaya koymaya çalışıyoruz ama onlar bunu dahi yapamıyorlar. Bu tavrı ortaya koyamayanlar Osmangazi'yi yönetmeye talip oluyor" dedi.

"Başkanım bize her zaman destek oldu"

Orhaneli Fadıl Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ferruh Tayan da, "Dernek binamız yapılırken Osmangazi Belediye Başkanımızın büyük destekleri oldu. Bize desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen başkanıma köyüm adına teşekkür ediyorum. MHP Osmangazi İlçe Başkanımız Kerim Gürsel Çelebi, başkanımız da bize her zaman destek ve yardımcı oluyor. Ben kendilerine köyüm adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.
MHP Osmangazi İlçe Başkanı Kerim Gürsel Çelebi, kendilerini coşkulu bir şekilde karşılayan Orhaneli Fadıl Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetimi ve üyelerine teşekkür etti.