Bursa
Açık
21.8°
Başka Gazete

Bursa'daki milli maç izleme etkinlikleri iptal edildi!

2024.07.02 15:02 Son Güncellenme: 2024.07.02 16:53 - BURSA

Bursa Büyükşehir Belediyesi bu akşam gerçekleştirilecek milli maç izleme etkinliğini yaşanan olaylardan dolayı iptal ettiklerini duyurdu. Kentteki farklı ilçelerde yapılması planlanan milli maç etkinlikleri de iptal edildi.

Bursa'daki milli maç izleme etkinlikleri iptal edildi!

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Ülkemizde yaşanan istenmeyen son gelişmeler nedeniyle alınan karar doğrultusunda Bursa'mızın farklı noktalarında planladığımız Türkiye-Avusturya milli maç dev ekran gösterim organizasyonu üzülerek iptal edilmiştir " denildi.

Bursa'da şehrin farklı noktalarında kurulması planlanan dev ekranlarda izlenmesi planlanan Euro 2024 Türkiye-Avusturya maçı Türkiye'de yaşanan gelişmelerden dolayı toplu olarak izlenmeyecek.

Bursa ve ilçelerinde Türkiye'de yaşanan gelişmelerden dolayı Türkiye A Milli Futbol Takımının Avusturya maçı toplu olarak izlenemeyecek. Önceki maçlar Bursa Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin kurduğu dev ekranlarla şehrin farklı noktalarında izlenmişti. Birkaç gündür yaşanan gelişmeler neticesinde Osmangazi Belediyesi ve İnegöl Belediyesi dev ekran kurulumunun iptal ettiğini sosyal medya hesaplarından duyurdu. Bursa Büyükşehir Belediyesi de Kent Meydanı, Millet Mahallesi, Orhaneli Terminali, Mudanya Plajı ve Hüdavendigar Kent Parkı'nda ekranlar kurulmayacak.