Bursa
Az Bulutlu
27°
Başka Gazete

Bursa'da yapılan uyuşturucu operasyonunda gözaltı sayısı açıklandı!

2023.09.19 14:16 Son Güncellenme: 2023.09.19 16:51 - BURSA

Bursa'da, polisin uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlediği şafak operasyonuyla ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı açıklamada bulundu. 88 şüphelinin gözaltına alındığı ifade edildi. Son yapılan açıklamaya göre gözaltı sayısı 135'e yükseldi.

Bursa'da yapılan uyuşturucu operasyonunda gözaltı sayısı açıklandı!

Bursa'da, polisin uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlediği şafak operasyonuyla ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı.

88 GÖZALTI

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Mustafakemalpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama' suçundan yürütülen soruşturma kapsamında; Mustafakemalpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce 140 şüpheliye yönelik olarak 19.09.2023 tarihinde gerçekleştirilen operasyonda 88 şüpheli yakalanmış olup, 43 şüpheli cezaevinde bulunmaktadır. Yakalanan şüphelilerin Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde adli işlemleri, 9 şüphelinin ise yakalama çalışmaları devam etmektedir. Soruşturma kapsamında yapılan aramalarda; 10 gram metamfetamin, 70 gram esrar, 2 kök kenevir, 6 adet tabanca, 293 adet fişek, 2 adet tüfek, 4 adet kartuş, 2 adet hassas terazi ele geçirilmiştir ele geçirilmiştir. Mustafakemalpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü, soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında bilgi verileceği hususu, kamuoyuna saygıyla duyurulur."

GÖZALTI SAYISI 135'E ÇIKTI

Bursa'da bu sabah gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınanların sayısı 135'e çıktı. Bursa ve Balıkesir'de 250 ekip, 2 bin 23 polisin katıldığı eş zamanlı yapılan operasyonda, 13 narkotik köpeği ve 3 İHA da kullanıldı. Bir helikopterin de havadan destek verdiği operasyonda, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 21,5 kilo metamfetamin, 300 gram esrar, 1 kilo 200 gram bonzai, 11 bin 192 sentetik hap, 24 kök kenevir, 11 ecstasy, 19 tabanca, 293 mermi, 4 av tüfeği, 22 kartuş, 5 hassas terazi ele geçirildi.

Bursa İl Emniyet Müdürü Sabit Akın Zaimoğlu, operasyona katılan polislere hitaben yaptığı konuşmada, "Narkotik Şube'nin uzun süredir hazırlıklarını yaptığı ve sizlerin de katılımıyla bu sabaha karşı neticelenecek operasyon için hazırlık yapmış bulunuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Bakanımız, Sayın Valimizin öncelikle ve özellikle, annelerin, babaların ve çocukların duaları sizlerle arkadaşlar. Bursa'da uyuşturucuya kesinlikle geçit vermeyeceğiz. Uyuşturucu satıcılarına özellikle şunu vurgulayacaksınız. 'Bursa'yı sizden temizleyeceğiz.' Rabbim ayağınıza taş değdirmesin. Yolunuz açık, gazanız mübarek olsun arkadaşlar" dedi

Ne olmuştu?

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde uyuşturucu satıcılarına yönelik kent merkezi ve Mustafakemalpaşa ilçesinde binlerce polisin katılımıyla şafak operasyonu düzenlendi.

Özel harekat, çevik kuvvet, asayiş ekiplerinin yanısıra helikopterin de havadan destek verdiği operasyonda şüphelilerin kapıları koçbaşlarıyla kırıldı.

Birçok şüphelinin yakalandığı operasyon kameralara anbean yansıdı.

Bursa'da bu yıl içerisinde düzenlenen 3 büyük kökünü kurutma operasyonunda 300 civarında satıcı tutuklanmış ve uyuşturucu ticaretinden elde edilen para ve gayrimenkullere savcılık kararıyla el konulmuştu.