Bursa
Çok Bulutlu
15.2°
Başka Gazete

Bursa'da su aboneliklerindeki birinci kademe sınırı 18 metreküpe çıkarıldı

2024.02.21 09:30 Son Güncellenme: 2024.02.21 12:18 - BURSA

Bursa'da mesken su aboneliklerindeki birinci kademe sınırı aylık 12 metreküpten 18 metreküpe çıkarıldı. Bu düzenlemeyle aboneler ilave 6 metreküp suyu önceki fiyatlandırmaya göre daha ekonomik kullanmış olacak.

Bursa'da su aboneliklerindeki birinci kademe sınırı 18 metreküpe çıkarıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Meclisinin şubat ayı birinci oturumu, Meclis Başkanvekili Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'ın başkanlığında yapıldı.

Toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından verilen mesken su aboneliklerindeki kademe değişikliğiyle ilgili yazılı önerge de görüşüldü.

Mecliste oy birliğiyle kabul edilen önergeyle, mesken abonelerinde 12 metreküp olarak uygulanan birinci kademede değişikliğe gidildi.

Yeni düzenlemeyle birinci kademe aralığı 12 metreküpten 18 metreküpe çıkartıldı.

Bu düzenlemeyle aboneler ilave 6 metreküp suyu önceki fiyatlandırmaya göre daha ekonomik kullanmış olacak.

Bursa'da konutlarda 0-12 metreküp olan birinci kademede suyun metreküp fiyatı 18,23 TL, 12 metreküp üzeri olan ikinci kademe ise 34,64 TL. Buna göre Bursalıların faturalarında ortalama 109 lira civarında düşüş olması bekleniyor...

16 Şubat'tan itibaren uygulamaya başlanılan yeni düzenlemeyle, Bursalıların daha düşük fiyattan su tüketmesi sağlanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aktaş, şu ifadeleri kullandı:

"Göreve başladığımız dönemde 10 metreküpten 12 metreküpe çıkardığımız birinci kademe su kullanım aralığını şimdi de 18 metreküpe çıkardık. Yeni düzenlemeyle 18 metreküp su kullanan bir abonemizin faturalarında ortalama yüzde 20'lik bir indirim yaptık. Tüm BUSKİ ailesiyle beraber biz de elimizi taşın altına koyduk ve vatandaşlarımıza destek olmak için durmadan canla başla çalışmaya devam ediyoruz."