Bursa
Açık
22°
Başka Gazete

Bursa'da provokatif paylaşımlarda bulunan şahıs gözaltına alındı

2024.07.02 17:07 Son Güncellenme: 2024.07.02 17:10 - BURSA

Bursa Valiliği'nden yapılan açıklamada sosyal medyada provokatif paylaşımlarda bulunan bir şahsın gözaltına alındığı duyuruldu.

Bursa'da provokatif paylaşımlarda bulunan şahıs gözaltına alındı

Bursa Valiliği'nin açıklaması şöyle:

Telegram ve sosyal medya platformlarında "Arapları Yıldırma" vb. isimlerle gruplar oluşturarak vatandaşlarımızı kin ve düşmanlığa sevk edecek şekilde provokatif söylemlerle Bursamızda huzur ve güven ortamını bozmaya yönelik paylaşımlar yapan F.K. isimli hesap yöneticisi şahıs yakalanarak gözaltına alınmış olup Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli şekilde adli işlemleri devam etmektedir. Bu şekilde provokatif faaliyetlere kesinlikle müsamaha gösterilmeyecektir.

Türkiye bir hukuk devletidir. Güvenlik güçlerimiz suç ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla devam ettirmektedir. Bursamız tarih boyunca farklı kültür ve milletlerden insanların bir arada barış içinde yaşadığı, hoşgörü ve kardeşliğin simgesi olmuş kadim bir şehirdir.

Toplumumuzdaki huzur ve güvenliği sağlamak hepimizin ortak görevidir. Hiçbir gerekçe şiddeti mazur gösteremez. Bu nedenle herhangi bir provokasyona kapılmadan yasalara ve insani değerlere uygun hareket etmeye davet ediyoruz.

Şehrimizde huzuru ve güveni sağlamak adına emniyet güçlerimizin çalışmaları kararlılıkla devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Mahmut DEMiRTAŞ Bursa Valisi

T.C. BURSA VALİLİĞİ İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü