Bursa
Çok Bulutlu
18.7°
Başka Gazete

Bursa'da krakerden çıkan cisim sosyal medyada gündem oldu

2023.10.03 16:19 Son Güncellenme: 2023.10.03 16:38 - BURSA

Bursa Gemlik'teki BİM marketten alınan çubuk krakerden çıkan cisim sosyal medyada gündem oldu. Görüntüyü paylaşan "Gıda Dedektifi" hesabından yapılan açıklamada "Eti reklamlarındaki gibi "acaba nedir nedir?" diye sorduran bu şeyin ne olduğunun araştırılmasını ve kamuoyuna bir açıklama yapılmasını bekliyoruz" denildi.

Bursa'da krakerden çıkan cisim sosyal medyada gündem oldu

Haber Merkezi I Başka Gazete

Sosyal medyada sağlıksız ürünleri paylaşmasıyla tanınan 'Gıda Dedektifi' isimli sayfada bu kez Bursa'da satılan bir ürün yer aldı.

Gemlik'teki BİM marketten alınan Eti marka çubuk krakerden çıkan cismin ne olduğunu anlayamayan bir vatandaş yetkililerin umursamazlığı üzerine görüntüyü 'Gıda Dedektifi' hesabıyla paylaştı.

700 bin takipçisi olan sayfada yayınlanan görüntüde krarkerin içinden çıkan cismin ne olduğunu kimse anlayamadı.

İnsan sağlığını tehdit eden ürünü gören vatandaşlar ise büyük tepki gösterdi.

Görüntüyü paylaşan "Gıda Dedektifi" hesabından yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

"Bursa Gemlik'te yaşayan bir takipçimiz Bim mağazasından aldığı Eti Crax Acı Baharatlı Patlayan Lezzet isimli ürün içeriğinden çıkan bu parçayla şok oldu... İlk bakışta fareye benzettikleri bu "şeyin" ne olduğunu anlamaya çalıştılar ve ilk çareyi fotoğrafı sosyal medyada paylaşarak duyurmakta buldular. Görünen parçanın ürünlerle bir bütün olarak paketten çıkması da üretim hattında bir takım problemler olabileceğini gösteriyor. Bu düşünceyle sosyal medyada paylaşmakla yetinmeyen takipçimiz ürünle birlikte tüketiciye heyetine gidip "Biz bir şey yapamayız, İlçe tarıma götür" cevabı aldıktan sonra soluğu İlçe Tarım Müdürlüğü'nde alıyor. Fakat Gemlik İlçe Tarım Müdürlüğü'ndeki yetkililer de "Bir şey yapamayız, Alo 174'ü arayacaksınız" diyorlar... O sırada elinde ürünle bir oraya bir buraya giderken firmadan "Çeşni yumaklanmış" cevabını alıyor. Sonuç olarak üründen çıkan bu şeyle ne denetim mekanizmasından ne de üretici kanalından kimse ilgilenmiyor. Bu ve benzeri durumlarda tüketicinin kendisini yalnız hissetmemesi ve elbette denetleyici kurumları da harekete geçirmek adına Eti Crax markalı ürünün parti numarasını kamuoyuyla paylaşıyoruz. Son tüketim tarihi 2 Aralık 2023 olan ve parti numarasını da paylaştığımız bu ürünün içinden çıkan ve aynı Eti reklamlarındaki gibi "acaba nedir nedir?" diye sorduran bu şeyin ne olduğunu araştırılmasını ve kamuoyuna bir açıklama yapılmasını bekliyoruz."